Osoby online

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1993851

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Niedziela, 02. Maj 2021 19:13

3 maja 2021 r. przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zapraszamy do obejrzenia filmu upamiętniającego to ważne wydarzenie.

Lista uczniów przyjętych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie na rok szkolny 2021/2022
Czwartek, 15. Kwiecień 2021 09:04

Informujemy, że lista uczniów przyjętych do klasy I na rok szkolny 2021 / 2022 została umieszczone na drzwiach wejściowych Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie.

Szanowni Państwo,
Środa, 14. Kwiecień 2021 15:56

Poronińskie Stowarzyszenie Kulturalno – Historyczne „Na Grapie” działające przy Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie przygotowuje wystawę dotyczącą I Komunii Świętej.

Członkowie Stowarzyszenia proszą Państwa o pomoc w gromadzeniu pamiątek związanych z tym ważnym wydarzeniem – zdjęć, obrazków komunijnych. Wszystkie zdjęcia przekazane na wystawę będą zeskanowane i wykorzystane tylko do celu wystawienniczego. Obrazki i inne pamiątki byłyby umieszczone w sali wystawienniczej na okres wystawy, po czym zwrócone właścicielom. Wystawa będzie udostępniona zwiedzającym zgodnie z obowiązującymi zasadami wynikającymi z sytuacji epidemicznej. Powstanie również film służący wirtualnemu zwiedzaniu wystawy, który udostępnimy na stronie szkoły oraz na szkolnym profili na Facebooku.

Naszym celem jest pokazanie uczniom, mieszkańcom Poronina, regionu i gościom zwyczajów związanych z I Komunią Świętą i zmian w tej uroczystości na przestrzeni lat.

Zdjęcia i pamiątki można przynosić do sekretariatu szkoły, gdzie zostaną odpowiednio opisane. Same fotografie można przesłać też w formie zdjęcia elektronicznego na adres szkoły: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Bardzo prosimy Państwa o pomoc.

W imieniu członków Stowarzyszenia

Zofia Chowaniec

dyrektor Szkoły Podstawowej

im. Legionów Polskich w Poroninie

Rocznica Chrztu Polski
Środa, 14. Kwiecień 2021 13:03

Z okazji rocznicy Chrztu Polski zapraszamy do oglądnięcia nagrania przedstawienia wykonanego przez naszych nauczycieli.

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia
Wtorek, 06. Kwiecień 2021 17:11

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż nasza szkoła otrzymała Certyfikat Jakości Kształcenia za wykorzystywanie innowacyjnego systemu i za dwuletnią już współpracę z Insta.Ling- platformą do skutecznej nauki słownictwa. Certyfikat jest wynikiem intensywnej pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Dziękujemy uczniom za wytężoną i owocną pracę. Dodatkowo p. Izabela Klamerus otrzymała Srebrny Certyfikat za swoją pracę a p. Anna Skupień otrzymała Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia.

Gratulujemy.