Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

Od 2 września rozpoczynamy rekrutację do mających się odbywać w najbliższych tygodniach zajęć dodatkowych dla dzieci z klas I – VIII Szkół Podstawowych w Gminie Poronin w ramach projektu „Wiem i potrafię”, koordynowanego przez Gminę Poronin:

1. „Koduję i programuję” – programowanie i robotyka
  2.  „Laboratorium wiedzy i doświadczeń” – eksperymenty i doświadczenia laboratoryjne
  3. „Wsparcie na starcie” – wspomaganie nauki i wyrównywanie szans edukacyjnych

Wszystkie zajęcia będą się odbywały w godzinach pozalekcyjnych w salach chemicznych i informatycznych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i wyposażenia.
Regulamin rekrutacji oraz szczegóły można uzyskać w sekretariacie szkoły.

Tylko do końca września można zobaczyć wystawę pt. "Raz, dwa, trzy - Artysta patrzy" w naszym szkolnym muzeum historyczno- regionalnym. Ukłony i brawa dla twórczyń galerii - Pani Magdaleny Kuchty i Pani Marii Śliwińskiej.

Klasa IV b odwiedziła to wyjątkowe miejsce w ramach godziny wychowawczej, by poszukać inspiracji plastyczno - literackich w nowym roku szkolnym. Uwagę przykuły oryginalnie zaprezentowane komiksy, bajki i baśnie w pudełku po butach, prace absolwentów szkoły, a także życiorysy lokalnych bohaterów!

W ostatnich dniach podczas posiedzeń rad pedagogicznych oficjalnie pożegnano nauczycieli, którzy zakończyli swoją wieloletnią pracę w SP im. Legionów Polskich w Poroninie.