Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy za nami! Nasi uczniowie pięknie zaprezentowali gwarę i cudne stroje. Widać, że góralszczyzna, folklor, zwyczaje regionu są im bliskie. Na etapie wojewódzkim nasi podopieczni rywalizowali z najlepszymi uczniami  szkół z Podhala, Orawy, Spisza, Gorców i Pienin.

 Tuż przed feriami zimowymi, 8 lutego 2024 r., odbył się Finał XLVII Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka w Białym Dunajcu. Pragniemy poinformować, że młodzież, pod opieką pani Eweliny Majerczyk, świetnie się dzisiaj spisała:

Wracamy z Białego Dunajca z I i II miejscem oraz wyróżnieniem!

  • Amelia Galica - I miejsce (kat. poezja kl. VII - VIII)
  • Klemens Dorula - III miejsce(kat.gawęda kl. IV-VI)
  • Anna Gocał - wyróżnienie (kat. poezja kl. IV - VI)

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy organizatorom za sympatyczną atmosferę i gościnność, a szanownym komisjom za cenne wskazówki.

Wszystkie występy było bardzo ciekawe, dopracowane, często pełne humoru. Widać było, że zarówno uczestnicy, jak i nauczyciele oraz rodzice włożyli ogrom pracy w przygotowanie do występów. Poziom tegorocznej edycji był naprawdę wysoki.

Gratulujemy!