Tuż przed zbliżającymi się Walentynkami, 7 lutego 2024r., w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji miłosnej pt. Ja... Ty... My...

Na szkolnej auli wybrzmiały niezwykłe interpretacje recytatorskie w języku polskim, angielskim i niemieckim. Młodzi recytatorzy prezentowali wiersze najwybitniejszych polskich twórców, np. Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adama Asnyka, Jana Twardowskiego. Uczestnicy opowiadali o miłości również słowami mniej znanych poetów. Jak się przekonaliśmy – miłość niejedno ma imię.

W składzie jury, któremu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pracę i cenne wskazówki, znalazły się:

• Pani Maria Śliwińska
  • Pani Katarzyna Krzyściak
  • Pani Beata Bobak
  • Pani Elżbieta Styrczula
  • Pani Katarzyna Stołowska

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja wyłoniła laureatów:

Kategoria I-III (j. polski)

I miejsce ex aequo – Dawid Gruszka oraz Lena Staszel (SP w Nowem Bystrem)

II miejsce ex aequo – Emilia Jurzec (SP w Nowem Bystrem) oraz Dariusz Madeja (SP w Poroninie)

III miejsce ex aequo – Piotr Dziedzic oraz Kornelia Rzadkosz (SP w Poroninie)

Kategoria I-III (j. obcy)

I miejsce – Martyna Lasak (SP w Zębie)

II miejsce – Weronika Bafia (SP w Stasikówce)

III miejsce – Aleksandra Korkosz (SP w Poroninie)

Kategoria IV - VI (j.polski)

I miejsce – Karolina Dorula (SP Poronin)

II miejsce ex aequo – Laura Karpiel oraz Kalina Jarząbek-Giewont (SP Poronin)

III miejsce ex aequo – Alicja Pawlikowska oraz Anna Gocał (SP Poronin)

Kategoria IV - VI (j. obcy)

I miejsce – Jakub Palider (SP w Murzasichlu)

II miejsce ex aequo – Klaudia Gałusza (SP w Nowem Bystrem) oraz Anna Janik (SP w Zębie)

III miejsce – Julia Lasak (SP w Zębie)

Kategoria VII - VIII (j. polski)

I miejsce – Katarzyna Chowaniec (SP w Suchem) oraz Bartłomiej Czernik (SP w Poroninie)

II miejsce – Aneta Skorusa (SP w Nowem Bystrem)

III miejsce ex aequo – Michalina Tragarz (SP w Poroninie) oraz Magdalena Strączek (SP w Suchem)

Kategoria VII - VIII (j.obcy)

I miejsce – Adrian Naglak (SP w Poroninie)

II miejsce – Aleksandria Kula (SP w Nowem Bystrem)

III miejsce – Jędrzej Mika (SP w Poroninie)

Wszystkim uczestnikom oraz przygotowującym ich nauczycielom jeszcze raz gratulujemy. Dziękujemy organizatorom na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Budyn oraz Panią Jadwigą Krzos, a także polonistkom.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Wójt Gminy Poronin - Pani Anity Żegleń. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Gminę Poronin.

Cieszymy się, że swoją obecnością stworzyliście przyjazną, pełną życzliwości i poetyckich uniesień atmosferę! Do zobaczenia za rok... w miłosnych nastrojach