Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

Piękna pogoda, uśmiechnięte twarze, mnóstwo atrakcji i zabaw, pyszne jedzenie... to idealny przepis na udany Festyn Szkolny!

W niedzielne popołudnie 18 czerwca 2023 r. na terenie naszej placówki odbył się VI Szkolnik na Grapie. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników obsługi oraz zaproszonych Gości udało się przygotować wiele ciekawych propozycji na spędzenie wspólnego czasu w miłym towarzystwie.
Przy wejściu do muzeum historyczno-regionalnego można było wymienić w kantorze złotówki na legiony - walutę obowiązującą podczas naszego pikniku. Przez cały dzień odbywała się loteria fantowa "Dziesiątkowo", w której główną nagrodą był rower, hulajnoga oraz wartościowe vouchery na zabiegi estetyczne i do term. Zebrani rodzice, dziadkowie, nauczyciele i sympatycy szkoły mieli okazję oglądać pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Góral Trial - Jacek Jarząbek. Pani Elżbieta Styrczula podsumowała konkurs szachowy, rozdała pamiątkowe dyplomy i nagrody. Całe rodziny dopingowały swoje pociechy podczas  występów w "Mam Talent", pokazie tańca towarzyskiego, wzruszających wykonań piosenek dla mam. Zebrani mieli przyjemność obejrzeć przestawienie teatralne pod kierunkiem Pani Magdaleny Kuchty pt. "Książę szuka żony". Korzystając z licznych atrakcji można było m. in. skosztować pysznych lodów "Od Pyrnicki", napić się kawy i zjeść "nietuczące" ciastko w Cafe Belfer, spróbować zdrowej żywności w kąciku smakołyków, skosztować dań z grilla i góralskich rarytasów. Dla pasjonatek modnych fryzur i makijażu zorganizowano Kącik "Fale, loki, koki...", a także malowanie twarzy, tatuaże. Najwięcej radości tym dużym i małym sprawiła Fotobudka. Ponadto dzieci z całymi rodzinami uczestniczyły w grach i zabawach zręcznościowych. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego zadbali o zawody i konkurencje sprawnościowe z dużą dawką humoru. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, gdy Pan Michał Tragarz zorganizował pokaz dronów. Gościliśmy tez Koziołka Matołka z Muzeum Tatrzańskiego.

W tym roku w formie pamiątkowych nagród za udział w przedsięwzięciu były medale wydrukowane przez Jakuba Machunika  w Drukarce 3D. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział i pomoc w przygotowaniu imprezy, Radzie Rodziców na czele z Panią Anną Gut- Tokarczyk oraz wszystkim sponsorom za zaangażowanie, piękne fanty i super atrakcje.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne występy i wyśmienitą zabawę. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie stoisk i pomoc przy organizacji. Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Budyn i Pani Wicedyrektor Jadwidze Krzos za trzymanie pieczy nad całym przedsięwzięciem.

Serdecznie dziękujemy Pani Wójt - Anicie Żegleń, za przybycie na naszą imprezę i wspólną zabawę! Jesteśmy wdzięczni za pomoc i udostępnianie przydatnego wyposażenia.

Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Szkolnika na Grapie!

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości