Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

"Ostatni raz z moją klasą...
Już pożegnać czas mych przyjaciół.
Dzisiaj każdy ma - swój dorosły świat..."
Ta piosenka niezmiennie towarzyszy wszystkim ósmoklasistom podczas uroczystości zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej. W tle fotografie, które pokazują jak uczniowie zmieniali się, dojrzewali na przestrzeni lat. Nie do wiary, jak szybko przeleciał ten czas...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VIII miało miejsce w auli Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie 22 czerwca 2023 r. o godz.12. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia naszym uczniom towarzyszyli szczególni goście - Pani Wójt Anita Żegleń, ks. proboszcz Stanisław Parzygnat, Pani Zofia Chowaniec, a także rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi. Wychowawczynie klas VIII wyróżniły uczniów wyjątkowych, którzy swoją postawą, zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce zasłużyli na uznanie.
Pani Dyrektor wręczyła rodzicom docenionych uczniów listy gratulacyjne.
Brawa dla wszystkich uhonorowanych uczniów za ich systematyczną pracę, która zaowocowała. Trzymamy kciuki, byście ją pielęgnowali każdego dnia!
Wśród nagrodzonych pojawili się również Ci, którzy reprezentowali szkołę w rozmaitych konkursach humanistycznych, artystycznych, językowych oraz osiągnęli sukcesy w sporcie:
👏 Agata Orawiec
👏 Łucja Cudzich
👏 Anna Styrczula
👏 Antoni Dorula
👏 Hubert Dziadoń
👏 Andrzej Chowaniec
👏 Jakub Machunik
👏 Anastasiia Shcherbakova
👏 Anna Rudenko
👏 Paweł Krupa
👏 Stanisław Mika
Gratulujemy ♥️
Pan Michał Tragarz podziękował również uczniom, którzy uczestniczyli w poczcie sztandarowym podczas różnych uroczystości. To najbardziej honorowa funkcja w szkole, dlatego w jego składzie winni znaleźć się uczniowie o nienagannej postawie i wzorowym zachowaniu.
👉 Szymon Świder
👉 Łucja Cudzich
👉 Maria Bader
Gratulujemy ♥️
Ponadto Szymon Świder otrzymał nagrodę specjalną od ks. Proboszcza Stanisława Parzygnata za zaangażowanie i godną postawę lektora w naszej parafii.
Dziękujemy serdecznie klasie VII wraz z wychowawcą Panią Renatą Tragarz za przygotowanie kapitalnego pożegnania w formie rozprawy sądowej. Zebrani byli pod wrażeniem gry aktorskiej siódmoklasistów.
Dziękujemy z całego serca przedstawicielom Rady Rodziców, rodzicom klas VIII za kwiaty, prezenty oraz pyszny poczęstunek.
Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Budyn, wychowawczyniom Klas VIII - Pani Wicedyrektor Jadwidze Krzos oraz Pani Annie Skupień za  ogrom pracy, przygotowanie pięknego, wzruszającego programu artystycznego klas VIII i sympatyczną atmosferę.
Kochani Ósmoklasiści, mamy nadzieję, że dobrze wykorzystacie zdobytą wiedzę i umiejętności. Podążajcie za swoimi celami i marzeniami, nawet kiedy będzie to niełatwe. Niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu. Nie bójcie się marzyć! Wszystkiego, co najlepsze!
P. S. Drzwi do naszej szkoły są zawsze otwarte. Będzie nam miło, jeśli nas czasem odwiedzicie... 

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości