Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

Tegoroczną edycję poświęcono Patronce roku 2023 - Jadwidze Zamoyskiej. Stąd motto konkursu, które brzmiało: "Być jak malarz, poeta, wychowawca". Młodzież mogła dzięki temu bliżej poznać wybitną postać Generałowej, jej zasługi, ponadczasowy potencjał myśli wychowawczej, kulturotwórczej i przyrodniczej.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 16 czerwca 2023 r. w siedzibie TPN w Zakopanem. Zaproszeni laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, cenne nagrody książkowe oraz rozmaite gadżety. Komisja sprawdzająca prace, w skład której wchodzili pracownicy edukacyjni TPN, miała w tym roku twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wpłynęło blisko 100 prac konkursowych, na bardzo wysokim poziomie, ze szkół w województwie Małopolskim.

Postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły:

W kategorii I (klasy III)
👉 kartka z dziennika
II miejsce - Kalina Jarząbek - Giewont (opiekun: Pani Beata Szaflarska)

Kategoria II (KL. IV-VI)
👉 wiersz o Morskim Oku
III miejsce - Stanisław Gał, kl. III (opiekun: Pani Alicja Szyszka)
wyróżnienie- Karolina Dorula, kl. IV (opiekun: Pani Alicja Szyszka)
👉 kartka z dziennika
II miejsce - Szymon Trebunia, kl. V (opiekun: Pani Ewelina Rzadkosz)

Kategoria III (KL. VII - VIII)
👉 wiersz o Morskim Oku
wyróżnienie - Jagoda Żegleń, kl. VIII (opiekun: Pani Ewelina Rzadkosz)
👉 kartka z dziennika
II miejsce - Łucja Cudzich, kl. VIII (opiekun: Pani Ewelina Rzadkosz)
wyróżnienie - Agata Orawiec, kl. VIII (opiekun: Pani Ewelina Rzadkosz)

Podczas uroczystego wręczenia nagród naszym uczniom towarzyszyły: Pani Dyrektor Katarzyna Budyn, Pani Alicja Szyszka oraz Pani Ewelina Rzadkosz.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom! Cieszymy się, że doskonalicie swoje kompetencje literackie i z każdym rokiem zaskakujecie nas coraz bardziej...

Ukłony w stronę organizatorów, na czele z Panią Anną Pikus, za przygotowanie wartościowej lekcji edukacyjnej połączonej ze zwiedzaniem wystawy, a także niezapomnianej
zabawy w Sali Odkryć (edukacyjnej sali interaktywnej). Zmodernizowane Centrum Edukacji Przyrodniczej zrobiło na nas ogromne wrażenie. To było naprawdę piękne popołudnie, spędzone w sympatycznej atmosferze i w dodatku w tak wyjątkowo urokliwym miejscu.
Napawa optymizmem fakt, że dopóki są osoby wrażliwe, stojące na straży piękna przyrody,  chroniące jej delikatność, potrafiące w cudny sposób zamknąć cały majestat Tatr w swoich refleksjach, dopóty konkurs będzie cieszył się uznaniem.
My już nie możemy doczekać się kolejnej edycji.
A Wy??