logo

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama

Osoby online

Naszą witrynę przegląda teraz 401 gości 

Statystyki

Wyświetla ilość odsłon artykułów : 1993787
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home
Aktualności
Konstytucja 3 Maja
Niedziela, 03. Maj 2020 00:00

Uchwalona 229 lat temu Konstytucja 3 Maja była drugą po amerykańskiej najnowocześniejszą ustawą zasadniczą na świecie. Stawiała Polskę na czele najbardziej postępowych państw na świecie a jednocześnie była wielkim osiągnięciem narodu chcącego zachować niezależność państwową.

Zapraszamy na krótki film, przedstawiający historię i rolę Konstytucji 3 Maja. Poznajecie Pana prowadzącego?

Oglądaj

 

 


 
Konsultacje telefoniczne z psychologiem
Czwartek, 23. Kwiecień 2020 23:50

Czas epidemii związanej z koronawirusem, to czas wymagający od każdego z nas dużej samodyscypliny i przestrzegania wprowadzanych ograniczeń, zakazów i nowych obowiązków. To także zmiana dotychczasowego trybu życia i czasowa izolacja. W tej trudnej sytuacji każdy odnajduje się inaczej. Aby wesprzeć Mieszkańców w tym trudnym okresie, Gmina Poronin organizuje od 22 kwietnia bezpłatne konsultacje telefoniczne z psychologiem.

Wsparcie można uzyskać pod numerem telefonu 667 500 696 w następujących godzinach:

 

 • Poniedziałki, wtorki i piątki – od 17 do 19 – konsultacje dla dorosłych.
 • Środy i czwartki – od 15 do 17 – konsultacje dla dzieci i młodzieży.

 

Jeżeli odczuwasz dyskomfort psychiczny związany z epidemią koronawirusa, zadzwoń. Nie jesteś w tym osamotniony.


 
Lista uczniów przyjętych do klasy pierwszej
Środa, 15. Kwiecień 2020 12:43

Pobierz


 
V Czekoladowy Dzień Kobiet
Poniedziałek, 16. Marzec 2020 22:02

"Bez kobiet cóż wart, cóż wart byłby świat....?"

10 marca w auli Szkoły Podstawowej im. "Legionów Polskich" odbył się kolejny już "Czekoladowy Dzień Kobiet". Artyści, w tym uczniowie, rodzice i nauczyciele, rozbawili publiczność do łez. Ogromną dawkę śmiechu zaserwowali zebranym Paniom artyści ze słynnej formacji "Last Minutes". Tym razem jednak wystąpili w towarzystwie uroczych Pań. Na zebranych gości czekało wiele atrakcji: m.in. występy uczniów, damsko - męska bitwa na głosy, a jako wisienka na torcie - pokaz tańca Czarnych Łabędzi. Serdecznie dziękujemy naszym niezastąpionym Panom, wszystkim biorącym udział i przygotowującym imprezę za zaangażowanie, poświęcony czas a przede wszystkim za świetną zabawę. Było sympatycznie, czekoladowo i przede wszystkim wesoło.

Galeria

Fot. Natalia Marusarz-Skubisz


 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych
Środa, 11. Marzec 2020 15:25

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją rządu o zawieszeniu zajęć dydaktyczno - wychowawczych informuję:

 • W dniach 12 - 25.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno - wychowawcze są odwołane.
 • W dniach 12 i 13 marca funkcjonuje świetlica szkolna w godz. 7:45 - 16:00. Proszę, by na zajęcia opiekuńcze w tych dniach przyszli tylko ci uczniowie, którym nie jesteście Państwo w stanie zapewnić opieki.
 • W dniach 16-25 marca zajęcia dydaktyczno - wychowawcze oraz opiekuńcze całkowicie odwołane. Budynek szkoły zostanie zamknięty. Kontakt ze szkołą: telefoniczniczny: 182074186, mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i poprzez dziennik elektroniczny Librus.
 • Proszę, by uczniowie zgodnie z zaleceniami nie opuszczali swoich domów, nie uczestniczyli w różnych imprezach kulturalnych, sportowych.
 • Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. W związku z tym proszę, by uczniowie sprawdzali przesyłane informacje od nauczycieli przedmiotów poprzez dziennik elektroniczny  i w miarę możliwości wykonywali polecenia nauczycieli dotyczące realizacji podstawy programowej.Szczególnie uczniowie klas VIII przystępujących do egzaminów zewnętrznych.
 • godnie z ustawą dla rodzica, który ma dziecko do lat 8 przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni (szczegóły na stronie internetowej ZUS).
 • Informacje dotyczące zawieszenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych znajdują się również na stronie MEN https://liblink.pl/QUwI8IJ3bG
 • Informacje dotyczące koronawirusa znajdują się na stronie www.gow.pl/koronawirus
 • Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna przez całą dobę 7 dni w tygodniu  nr tel.: 800190590

Proszę śledzić informacje w mediach,na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej,  na stronie szkoły i dzienniku elektronicznym.

Z poważaniem

Zofia Chowaniec

Dyrektor


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 94