Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Zbudujemy stajeneczkę,
jakiej jeszcze tu nie było,
i będziemy śpiewać o tym,
że się rodzi Miłość!
Hej, czy wiesz, cuda dzieją się…

Słowa te rozpoczęły czas szkolnego świętowania nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W dniu 22 grudnia 2023 r. na scenie auli w mgnieniu oka wybudowana została stajenka, która przypomniała nam o okolicznościach narodzin Pana Jezusa. Jasełka przygotowane przez Siostrę Berenikę oraz Panią Ewelinę Majerczyk, przepełnione symboliczną scenografią, poruszającą muzyką i występami dzieci, wprowadziły widzów w stan autentycznego przeżywania. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małemu Jezusowi. Spotkanie uświetnili uczniowie klas 7, którzy zadbali o góralską oprawę muzyczną przedstawienia. Serdecznie dziękujemy za wprowadzenie tej niezwykłej atmosfery organizatorkom i uczniom.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Budyn, która złożyła życzenia uczniom, rodzicom i nauczycielom, przypominając jak ważny jest drugi człowiek, który puka do naszego serca i czeka na nasz uśmiech.
Życzymy Wszystkim i każdemu z osobna radosnego czasu oczekiwania na przyjście Jezusa, zdrowia i spokoju. Niech ten czas przepełniony będzie uśmiechem, ciepłem i wzajemną życzliwością, a Nowy Rok niech przyniesie wiele dobrych chwil!