Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

13 października 2023 r. na hali sportowej naszej szkoły na młodzież czekała wspaniała niespodzianka z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej - spotkanie z Panem
Stefanem Makowskim, Panem Grzegorzem Plutą oraz Panem Igoren Sikorskim. Paraolimpijczycy przybyli do nas z jednym bardzo ważnym przesłaniem - walczcie, nie poddawajcie się, nie bójcie się spełniać marzeń! Opowiedzieli nam sporo o sobie, wzruszyli historiami dotyczącymi ich niepełnosprawności. Jesteśmy pełni podziwu dla ich energii, pasji i pomysłowości. Prowadzący zachęcili naszych uczniów do wspólnej aktywności. Pokaz szermierki, który uczniowie nazwali :"Starciem Dwóch Tytanów", wywarł na zebranych ogromne wrażenie!

Dla naszych wspaniałych Gości sport to nie tylko pasja, to też drugie życie... Ważny jest przede wszystkim wewnętrzny spokój, wytrwałość i upór. Dziękujemy za Panów obecność i gratulujemy determinacji!

Krótko przedstawiamy naszych zacnych Gości:

Grzegorz Pluta – paraolimpijczyk, uczestnik Igrzysk w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Tokio, złoty medalista z Londynu, nr 1 światowego rankingu szablistów. W 2013 r. odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Igor Sikorski -  polski niepełnosprawny alpejczyk, paraolimpijczyk.  W 2012 r. zdobył Mistrzostwo Polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych w konkurencji slalom.
Uczestnik zimowych igrzysk paraolimpijskich w Soczi (2014) i Pjongczangu (2018), gdzie zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski.
W 2020 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Stefan Makowski – paraolimpijczyk, potrójny medalista z Aten (szabla, floret), uczestnik Igrzysk w Pekinie i Londynie, wieloletni trener szermierki, historyk. Jest współzałożycielem Fundacji: Akademia Integracji, która wspiera rozwój niepełnosprawnych dzieci i młodzieży poprzez aktywność sportową.

Dziękujemy za tę wartościową lekcję szacunku, empatii i dobra! Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!  Zabieramy ze sobą motywujące słowa: KTO ZWYCIĘŻY? - MY!!!