„Nauczyciel… to doradca,  przewodnik i lider, sternik łodzi...
Jednakże energia, która tę łódź napędza,
musi pochodzić od uczących się, wtedy uczenie będzie niekończącą się podróżą... "

13 października 2023r. w auli Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie przeżywaliśmy chwile pełne uznania dla tych, którzy kształtują na co dzień przyszłe pokolenia!

Z tej okazji zorganizowano uroczyste spotkanie, aby podziękować nauczycielom i pracownikom oświaty za ich ciężką pracę, poświęcenie i niekończącą się pasję do nauki i wychowania. W naszych progach pojawili się ważni goście, którzy zechcieli świętować z nami. Dziękujemy za przybycie naszemu ks. Proboszczowi Dariuszowi Guziakowi, emerytowanym nauczycielkom - Pani Zofii Chowaniec, Pani Marii Śliwińskiej, Pani Annie Dominiak. Uroczystość była również okazją do podziwiania talentów młodzieży. Młodzi artyści z klasy VII b pod kierunkiem Pana Rafała Łukaszczyka swoją twórczością dodali blasku temu ważnemu wydarzeniu i udowodnili, jak wspaniałe efekty przynosi praca nauczycieli. Dziękujemy za ciekawe, pełne humoru i  gwary góralskiej widowisko. Wprowadziliście zebranych w klimat dawnej, konserwatywnej szkoły i niekonwencjonalnych kar .... Mamy tylko nadzieję, że uczniów klas młodszych nie przeraził ten widok! To była żywa lekcja historii.

Pani Dyrektor Katarzyna Budyn zaprezentowała całe grono nauczycielskie, wręczając okolicznościowe Nagrody Dyrektora oraz Listy Gratulacyjne. Każdy nauczyciel otrzymał personalne podziękowanie od Pani Dyrektor na forum. Nie zabrakło gratulacji i serdeczności również dla pracowników administracji i obsługi. Pani Dyrektor podkreśliła, że praca w charakterze nauczyciela jest pracą trudną, wymagającą. Często trzeba zmienić priorytety kosztem swoich spraw, rodziny, odpoczynku.

Samorząd Uczniowski podsumował konkurs na Quiz o nauczycielach. Narodzeni otrzymali upominki. Nie zabrakło również miłego gestu ze strony niezastąpionej Rady Rodziców. Jesteśmy wdzięczni za wspaniałe życzenia, prezent oraz jak co roku - pyszny tort.

Serdecznie dziękujemy Wam, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Oświaty, za Wasze nieustające starania, zaangażowanie, poświęcenie, które każdego dnia przekazujecie swoim podopiecznym!