Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

We wrześniu wykorzystano mikroporty Rode podczas pracy nad przedstawieniem z okazji Dnia Nauczyciela. Do tworzenia dokumentacji zdjęciowej przebiegu różnych szkolnych wydarzeń wykorzystano  aparat fotograficzny zakupiony w ramach projektu. Zdjęcia są wstawiane na bieżąco na stronę internetową i szkolny profil na facebooku.
Na pierwszym w tym roku szkolnym zebraniu Rady Pedagogicznej nauczycielom został przedstawiony zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" sprzęt i podano propozycje wykorzystania go w ramach  zajęć lekcyjnych.
W tym miesiącu powstało „Koło młodego inżyniera”, by przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie mogli poznawać nowe technologie wytwarzania i  uczyć się programowania przy pomocy LEGO Mindstorm. Uczniowie uczyli się też obróbki materiałów, druku 3D, zasad fizyki i mechaniki poprzez budowę modeli z klocków LEGO Technic. Pierwsze zajęcia obejmowały przede wszystkim budowę modeli pojazdów z klocków LEGO oraz podejmowanie pierwszych prób drukowania 3D i cięcia laserem.
Od września prowadzone są też zajęcia z robotyki dla uczniów klas drugich, na których wykorzystywane są Lego Mindstorm i Lego Spike.
W ramach lekcji techniki wykonywane są prace z drewna, do których uczniowie wykorzystywali zakupione na potrzeby realizacji programu maszyny do cięcia drewna, wkrętarki i inne narzędzia, a to wszystko odbywało się w nowo umeblowanej sali technicznej.