Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Wykorzystano aparat z osprzętem, by dokumentować konkursy organizowane w szkole, np. Konkurs Poezji Miłosnej „Ja… Ty… My…”.
Użyto świateł, aparatu i mikrofonu podczas przedstawień – Jasełka i Dzień Babci i Dziadka. Wykonano zdjęcia podczas promocji książki ks. dr. Sławomira Filipka pt. "Malarstwo Fryderyka Pautscha", która odbyła się tradycyjnie w gościnnych progach Muzeum Historyczno-Regionalnego Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie.
Lego Technics i inne zestawy programowalne, Drukarka 3D, elementy elektroniczne z mikrokontrolerem były wykorzystywane na zajęciach robotyki i koła Młodego Inżyniera.
Wykonano drewniane tabliczki z nazwami do obrazów Polskich Królów wiszących w sali lekcyjnej za pomocą wypalarki laserowej.
Aparat wraz z oświetleniem i tłem wykorzystano w akcji samorządu „Maski karnawałowe”
Klasy początkowe użyły oświetlenia, świateł, piekarnika podczas balu karnawałowego, tworzenia cieni w ramach zajęć „Moja ulubiona baśń”, przygotowania ciasteczek dla babć i dziadków oraz podczas „Baśniowej sesji zdjęciowej”