Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Za nami XVII edycja Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Legionów Polskich w Poroninie oraz zaprzyjaźniony Tatrzański Park Narodowy. Mottem konkursu były słowa Wandy Rutkiewicz: W górach koniec wspinaczki jest bardzo naturalny - jest nim szczyt. Dookoła nieograniczona przestrzeń, słońce, czasem wiatr i deszcz, czasem mgła. A my na szczycie, poprzez wysiłek i zmęczenie oczyszczeni i wolni, choć na chwilę stajemy się cząstką natury. Tegoroczną edycję podsumowano 9 czerwca 2022 r. w siedzibie TPN w Zakopanem, gdzie odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów – laureaci otrzymali cenne nagrody książkowe, akcesoria niezbędne podczas górskich wędrówek i sprzęty turystyczne. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z 12 szkół podstawowych w Małopolsce. Opiekowało się nimi 16 nauczycieli. Jury Konkursu, które tworzyli pracownicy edukacyjni Tatrzańskiego Parku Narodowego, pracowało w składzie: Marek Kot (przewodniczący), Anna Pikus, Tomasz Skrzydłowski i Tomasz Zając.

Po ocenie 50 prac jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły:

I grupa: klasy III szkoły podstawowej

kategoria: kartka z pamiętnika

 • II miejsce - Klemens Jarząbek – Giewont, kl. III b
 • Wyróżnienie -    Jan Gil, kl.III b
 • Wyróżnienie- Magdalena Styrczula, kl.III b
 • Wyróżnienie- Wojciech Habas, kl.III b

kategoria: opis przeżyć

 • wyróżnienie - Maria Magdalena Komperda, kl.III b

kategoria: wiersz

 • III miejsce - Jan Kułach, kl.III b
 • Wyróżnienie- Szymon Gał, kl.III a

 

II grupa: klasy IV – VI  szkoły podstawowej

kategoria: kartka z pamiętnika

 • II miejsce - Maja Święchowicz, kl. Vb

kategoria: opis przeżyć

 • I miejsce – Szymon Trebunia, kl. IV b

kategoria: wiersz

 • III miejsce- Igor Dziadoń, kl. Vb
 • Wyróżnienie- Aleksandra Krawczyk, kl. IVb
 • Wyróżnienie- Anna Marusarz, kl. Va

III grupa: klasy VII - VIII

kategoria wiersz:

 • I miejsce – Wiktoria Dorula, kl. VIII b
 • III miejsce – Łucja Cudzich, kl. VII b
 • III miejsce - Ewelina Dorula, kl. VIII b
 • Wyróżnienie – Anna Styrczula, kl. VII a