Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

7 czerwca 2024 r. odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2024”. Również w tym roku spora liczba uczestników zawitała do naszej szkoły, z myślą o uzyskaniu tytułu "Mistrza Ortografii”. 

Głównym celem konkursu było wdrażanie do świadomego posługiwania się językiem ojczystym, a także podniesienie kompetencji ortograficznych dzieci i młodzieży, promowanie poprawnej polszczyzny. Dziękujemy opiekunom ze szkół z powiatu tatrzańskiego, biorącym udział w wydarzeniu, za przygotowanie uczniów i wspieranie ich podczas ortograficznych zmagań. 

Komisja sprawdzająca pracę wyłoniła „Mistrza Ortografii”, który wykazał się wiedzą językową i znajomością zasad ortograficznych, oddając bezbłędnie napisane dyktando. Serdeczne gratulacje dla Jakuba Trzopa ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami konkursu, oto laureaci:

W kategorii klas III:

  • I miejsce – Nikola Haniaczyk (SP Jurgów)
  • II miejsce – Sabina Rzadkosz (SP Bukowina Tatrzańska)
  • III miejsce – Maria Bobak (SP Ząb)

W kategorii klas IV-VI:

  • I miejsce – Jan Chyc-Kuros (SP Murzasichle)
  • II miejsce – Amelia Bartoszek (SP Leśnica-Groń)
  • III miejsce – Anna Żelechowska (SP Poronin)

W kategorii klas VII - VIII

  • I miejsce – Jakub Trzop (SP Bukowina Tatrzańska)
  • II miejsce – Aleksandra Malec (SP Jurgów)
  • III – Aron Hodorowicz (SP Leśnica-Groń)

Cieszymy się, że dzieci i młodzież doskonalą umiejętność poprawnego pisania i mają świadomość, że jest ona konieczna do skutecznej komunikacji zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym. Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i pracę w komisji podczas wydarzenia - Pani Elżbiecie Styrczuli, Pani Jadwidze Trebuni, Pani Katarzynie Stołowskiej. Dziękujemy organizatorom konkursu - Pani Dyrektor Katarzynie Budyn oraz Pani wicedyrektor Jadwidze Krzos, Pani Laurze Ziębie-Jasińskiej, Pani Natalii Marusarz-Skubisz, Pani Alicji Szyszce oraz Pani Ewelinie Majerczyk.

Dziękujemy Gminie Poronin za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu!

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu! Do zobaczenia za rok.