Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

14 czerwca 2023 r. odbył się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii 2023”. Spora liczba uczestników ubiegała się w tym roku o zasłużony  tytuł "Mistrza Ortografii”. Głównym celem konkursu było wdrażanie do świadomego posługiwania się językiem ojczystym, a także podniesienie kompetencji ortograficznych dzieci i młodzieży, wyrabianie nawyku stosowania zasad językowych. Dziękujemy opiekunom ze szkół z powiatu tatrzańskiego, biorącym udział w wydarzeniu, za przygotowanie uczniów i wspieranie ich podczas ortograficznych zmagań. 
Komisja sprawdzająca prace, mimo wyrównanego wysokiego poziomu wiedzy językowej,  nie przyznała w tym roku tytułu „Mistrza”. Fakt ten nie powinien jednak zniechęcać, a stać się motywacją do sięgania po słownik w każdej wolnej chwili.

Pragniemy podzielić się wynikami konkursu, oto laureaci:

W kategorii klas III:

I miejsce – Piotr Ormaniec (SP Nowe Bystre)
II miejsce – Tymoteusz Tylka (SP Witów)
III miejsce – Anna Gocał (SP Poronin)

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Aneta Skorusa (SP Nowe Bystre)
II miejsce – Zuzanna Bobak (SP Sierockie)
III – Edyta Tomasiak (SP Sierockie)

W kategorii VII-VIII:    

I miejsce – Mateusz Nosek (SP Poronin)
II miejsce – Gabriela Domarecka (SP Witów)
III miejsce – Zofia Krupa (SP Witów) 

Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie i pracę w komisji podczas wydarzenia: 
- Pani Marcie Kowalczyk, Pani Elżbiecie Styrczuli

Dziękujemy organizatorom konkursu:     
- Pani Dyrektor Katarzynie Budyn oraz Pani wicedyrektor Jadwidze Krzos
- Pani Alicji Szyszce, Pani Beacie Szaflarskiej oraz Pani Ewelinie Rzadkosz.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu! Do zobaczenia za rok.