Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Niech Was nie myli cytat z fraszki mistrza Jana Kochanowskiego, ale po festynie, jaki zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Legionów Polskich w Poroninie 16 czerwca 2024 r. w wraz z gronem licznych rodziców, sympatyków i sponsorów, chcemy się podzielić radością wspólnego świętowania. Tę radość zawdzięczamy wszystkim osobom włączonym w jego organizację, a także każdemu uczestnikowi, który zechciał być razem z nami! Podczas tegorocznej edycji pogoda zrobiła nam ogromnego psikusa, ale to nie stanowiło problemu! Wszystkie występy i atrakcje zostały przeniesione do wnętrza budynku szkoły - auli oraz hali sportowej.

 Rozpoczęliśmy z muzycznym i góralskim przytupem, bowiem na scenie pojawił się zespół regionalny "Małe Regle". Pięknie zaprezentowali się podopieczni Szkoły Muzycznej - gratulujemy i dziękujemy za Waszą obecność. Przy wejściu do hali sportowej można było wymienić w kantorze złotówki na legiony - walutę obowiązującą podczas naszego pikniku. Przez cały dzień odbywała się loteria fantowa "Dziesiątkowo". Na naszej scenie gościliśmy wyjątkowych artystów, m. in. Panią Annę Stasińską - Rybkę, duet muzyczny Pana Dawida Czernika i Pana Józefa Doruli. Dziękujemy za tę muzyczną ucztę.

Na festynie każdy znalazł coś dla siebie, np. męska część naszej publiczności zaszyła się w strefie kibica, by tam dopingować naszym reprezentantom w meczu Polska - Holandia. Udało się również podsumować XIX edycję Konkursu Literackiego "Na tatrzańskim szlaku". Laureaci ze szkół w województwie małopolskim zawitali w nasze szkolne progi i odebrali nagrody oraz gratulacje z rąk Pani Dyrektor Katarzyny Budyn.  Rodzice, dziadkowie obecni na festynie dopingowali swoje pociechy podczas  występów w "Mam Talent". Ukłony kierujemy w stronę naszych niezawodnych konferansjerów - Pani Janiny Michny oraz Pana Jacka Kucia - za mistrzowskie prowadzenie Imprezy. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te najsmaczniejsze. Na złoty medal spisali się jak zwykle nasi Rodzice. Każdy mógł się posilić smacznymi, domowymi wypiekami, których nikomu nie zabrakło. W tempie błyskawicznym urosła kolejka po cieplutkie kiełbaski z grilla oraz moskole z masłem czosnkowym. Można było także spróbować świeżo wyciskanych soków, zdrowych lemoniad i innych deserów. Wśród najmłodszych dużą popularnością cieszyły się zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, stoisko z popcornem, lodami "od Pyrnicki", watą cukrową, loteria fantowa, malowanie twarzy i Fotobudka. Mamy nadzieję, że mimo kapryśnej aury - każdy na festynie znalazł coś dla siebie, przynosząc ze sobą pogodę ducha!

Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie, mnóstwo atrakcji i dobrego jedzenia, to idealny przepis na udany Festyn Rodzinny! Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego Festynu i udzielili wsparcia temu przedsięwzięciu: Rodzicom naszych uczniów, na których zawsze możemy liczyć, naszym uczniom, nauczycielom, licznie przybyłym Gościom oraz wszystkim sympatykom szkoły. Dziękujemy Pani Dyrektor Katarzynie Budyn oraz Pani Wicedyrektor Jadwidze Krzos za trud przygotowań i trzymanie pieczy nad całym przedsięwzięciem.

Już dziś zapraszamy na kolejny "Szkolnik na Grapie"!

Lista sponsorów

LISTA SPONSORÓW

 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii
 • Rada Rodziców i rodzice uczniów SP Poronin
 • Karczma BACA
 • Salon Fryzjerski Barbara Pawlikowska
 • Lampionowo Sklep Ogrodniczy
 • LK Futbol Kamil Lupa
 • Salon kosmetyczny Aleksandra Węgrzyniak
 • Karczma Regionalna „Zajazd u Teremulki”
 • Pizzeria „U Janusza”
 • Pizzeria „Vivaldi”
 • Kawa i Zabawa
 • Pracownia Dekoracji Okien „Elżbieta”
 • Termy Bukovina
 • Termy Szaflary
 • Zgórburger Podhale
 • Illusion House Zakopane
 • Chochołowskie Termy Sp. z o.o.
 • Tatrzański Park Narodowy
 • PerfectBeauty Angelika Stachoń-Szymków
 • Malovnik Łucja Stasik
 • KT Beauty By Klaudia Topór
 • Schronisko Bukowina
 • Iria Spa
 • Kawa i Zabawa Poronin
 • Stacja Narciarska Rusiń-Ski
 • Salon Fryzjerski Afrodyta
 • Polskie Koleje Linowe S.A.
 • Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska
 • Studio Visage Nowy Targ
 • Stacja Narciarska Suche
 • Międzynarodowe Turnieje API CUP Zakopane Renata i Dariusz Baboń
 • CiuCiu Cukier Artist Zakopane
 • Park Rozrywki Zatorland
 • Kotelnica Białczańska
 • Tatra Family Zakopane
 • Restauracja Gwarno
 • Termy Bania
 • Rabkoland
 • Karczma „Muzykancko”
 • Podhalański Bank Spółdzielczy PBS Zakopane
 • Tatrzański Park Edukacyjny