Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

8 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbyło się święto pamięci historycznej, patriotyzmu, słowa i emocji, których dostarczyli nam wyjątkowo utalentowani uczniowie z wielu zaprzyjaźnionych szkół powiatu tatrzańskiego.

Podczas spotkania rozdano także nagrody w konkursie plastycznym pt. „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie - Bądź jak... Kossak". To nie lada sztuka kopiować mistrza, jednak wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali fenomenalne prace. Gratulujemy zdolności manualnych i sporej wyobraźni! Celem konkursu było inspirowanie dzieci do poznawania wielkich polskich artystów, wartości, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz rozbudzanie wrażliwości na sztukę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Brawa dla artystów!

Dziękujemy szanownej komisji konkursowej w składzie:

 • Pani Renata Sieczka,
 • pani Magdalena Kuchta,
 • pani Beata Szaflarska,
 • pani Jadwiga Trebunia,
 • pani Elżbieta Styrczula,
 • pani Sabina Jakubiec-Szarek

Jak co roku aula naszej szkoły została wypełniona po brzegi pięknymi, wzruszającymi utworami patriotycznymi. Ta scena już od lat jest świadkiem wzruszających momentów i pięknych recytacji. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki. Mieliśmy okazję wysłuchać bardzo dojrzałych, niezwykle dopracowanych interpretacji, które na długo pozostaną w naszej pamięci...

Dziękujemy szanownemu jury konkursu recytatorskiego w składzie:

 • pani Maria Śliwińska,
 • pani Maria Dawidek,
 • pani Ewa Krzeptowska-Sabała
 • pani Anna Malacina - Karpiel,
 • pani Katarzyna Krzyściak,
 • pan Maciej Dziubas

za udział w konkursie, poświęcony czas i wszystkie wskazówki przekazane młodym patriotom.

Oto tegoroczni laureaci:

W kategorii klas I-III

 • I miejsce (Nagroda Wójta Gminy Poronin) - Nikola Haniaczyk (SP w Jurgowie)
 • I miejsce ex-aequo Piotr Bafia (SP w Jurgowie)
 • II miejsce ex - aequo - Magdalena Widlak(SP Jurgów)i Antoni Wyroba (SP Suche)
 • III miejsce ex-aequo Wiktoria Bulas(SP Suche) i Daniel Obrochta (SP nr 7 w Zakopanem)

Wyróżnienia:
Maria Frączek (SP Witów) , Maciej Maciata (SP Poronin), Nikola Jędrol (SP Suche), Bartłomiej Gackowiec (SP Stasikówka)

W kategorii klas IV - VI

 • I miejsce - Franciszek Wojs (SP Murzasichle)
 • II miejsce ex-aequo - Julia Dorula (SP Poronin), Karolina Rozmus (SP Bukowina Tatrzańska)
 • III miejsce - Zofia Marchalewicz (Szkoła Artystyczna w Zakopanem)

Wyróżnienia:
Rozalia Trebunia (SP Poronin), Aleksander Baran(SP Bukowina Tatrzańska), Anna Gocał (SP Poronin), Zofia Banik (SP nr 5 w Zakopanem),
Zofia Korzeniowska (SP SP nr 5 w Zakopanem)

W kategorii klas VII - VIII

 • Nagroda Wójta Gminy Poronin - Antoni Wojtanek (SP w Brzegach)
 • I miejsce - Zofia Krupa (SP Witów)
 • II miejsce ex-aequo - Honorata Koszarek (SP Bukowina Tatrzańska) i Amelia Galica (SP Poronin)
 • III miejsce - Bartłomiej Czernik (SP Poronin)

Wyróżnienia:
Kamila Gut (Szkoła Artystyczna w Zakopanem) , And Chowaniec (SP w Brzegach)

Dziękujemy serdecznie Pani Wójt - Anicie Żegleń - za ufundowanie nagród specjalnych.

Dziękujemy naszej Pani Dyrektor - Katarzynie Budyn, Pani Wicedyrektor Jadwidze Krzos, polonistkom oraz nauczycielkom odpowiedzialnym za dekorację - za pracę, poświęcony czas i ogromne zaangażowanie przed i w trakcie konkursu.

Wszystkim nagrodzonym z całego serca gratulujemy i dziękujemy za Waszą obecność! Podlewajcie w sobie zasiany patriotyzm i wrażliwość, to nieoceniony SKARB!

Dzięki konkursowi i innym działaniom w ramach obchodów Dnia Patrona - ocalamy od zapomnienia, odkurzamy dawne wartości i dewizy, by młodzież świadomie żyła w duchu miłości do Ojczyzny. Za rok okrągła XX edycja konkursu. Bądźcie z nami - w biało-czerwonych barwach i nastrojach!

You don't have a pdf plugin, but you can download the pdf file.