Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

“Każde rozpoczęte dzieło wymaga dobrego zakończenia. Takim zwieńczeniem trudu jest ten dzień, w którym możemy być wdzięczni za szczęśliwie zakończony kolejny rok szkolny. Podziękować za dary i łaski otrzymane od Boga, ale także za trud naszych rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów, którzy byli w tym czasie dla nas przewodnikami i mistrzami."

23 czerwca 2023 r., po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 8.00 w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczysta msza św., po niej uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do szkolnej auli SP im. Legionów Polskich w Poroninie, by tam wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego. Pani Dyrektor  przywitała zebranych i zaprosiła na część artystyczną w wykonaniu klas II, które zabrały nas w podróż po Europie. Dziękujemy wychowawczyniom - Pani Magdalenie Łapce, Pani Renacie Sieczce oraz Pani Sabinie Jakubiec - Szarek za przygotowanie kapitalnego przedstawienia.

Miłą niespodzianką była dla społeczności szkolnej wizyta zacnych gości: Pani Wójt Anity Żegleń, Pani Beaty Chałupki - Dyrektora Centrum Usług Wspólnych.
Podróże, wakacyjna atmosfera zainspirowała Panią Wójt do pięknego podsumowania tego roku szkolnego:
"By dobrze pracować, trzeba też umieć odpoczywać. Na Wasz sukces przyczyniają się nauczyciele, wychowawcy i rodzice, ale przede wszystkim WY, kochani uczniowie" .
Pani Wójt podziękowała Paniom Dyrektor za ich ciężką pracę w trudnym roku szkolnym, pełnym nowych doświadczeń i wyzwań. Oficjalnie poinformowała zebranych o powierzeniu Pani Katarzynie Budyn funkcji Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie na 5 lat. Gratulujemy, to cudowna wiadomość dla całej społeczności szkolnej!

Dziękujemy za przejęcie sterów naszej szkoły, za dbanie o jej rozwój, zmierzanie się na co dzień z wyzwaniami, za troskę i poczucie bezpieczeństwa. 
W swoim wzruszającym i bardzo osobistym przemówieniu Pani Wójt podkreśliła, że: "w życiu trzeba sięgać gwiazd, bo jak się nawet ich nie dosięgnie, nie zostanie się z garściami błota".
Pani Anita Żegleń przyznała w tym roku dwie nagrody Wójta:

  • Pani Dyrektor Katarzynie Budyn za tworzenie szkoły przyjaznej, bezpiecznej i stawiającej czoła wyzwaniom.
  • Pani Renacie Sieczce za 40 lat pracy w charakterze nauczyciela, wychowawcy, za inspirowanie i motywowanie uczniów i bycie filarem SP w Poroninie.

To było spotkanie pełne ciepła i emocji, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Następnie Pani Dyrektor podziękowała za pracę nauczycielom, którzy żegnają się z naszą szkołą.

  • Pani Renata Sieczka
  • Pani Paulina Remisz
  • Ks. dr Sławomir Filipek

Serdecznie dziękujemy za ogrom Waszej pracy, trud włożony w nauczanie, wychowanie dzieci i młodzieży, za  poświęcenie i wielkie serce. Wszystkiego dobrego w życiu prywatnym ! Pamiętajcie o nas!

Szczególne podziękowania dla nauczycieli odbyły się w kuluarach podczas zebrania rady pedagogicznej.

Do życzeń, gratulacji i wyrazów wdzięczności dołączyła się również Rada Rodziców oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy za pyszny i efektowny tort oraz wszystkie kwiaty i upominki.

Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor  życzyła wszystkim uczniom bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody.
Za nami niełatwy rok szkolny. Mimo to każdy z Was pracował tak, jak potrafi najlepiej. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Życzymy Wam, by te wakacje na zawsze pozostały w Waszej pamięci jako wyjątkowo udane. Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży.

Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości