Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
szkolaporonin@poronin.pl

Smutna rocznica 1940 Katyń - ocalić od zapomnienia...

12 kwietnia 2023 r.  nasza szkoła wzięła udział w gminnych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej. Podczas wydarzenia naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, na czele z Panią Dyrektor Katarzyną Budyn oraz uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą Panią Renatą Tragarz, Kwiaty, znicze, a także uroczysty hołd złożyli na cmentarzu, a później pod Dębem Pamięci przedstawiciele Gminy Poronin na czele z Wójt Gminy Poronin Panią Anitą Żegleń, Przewodniczącym Rady Gminy Poronin Panem Adamem Pawlikowskim, Zastępcą Wójta Gminy Poronin Panem Maciejem Dziubasem, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Panią Anną Malaciną-Karpiel.

Podczas spotkania mieliśmy przyjemność wysłuchać na werandzie "Wańkówki" wzruszającego programu słowno-muzycznego "Miejcie Nadzieję" w wykonaniu Pani Eweliny Rzadkosz, Pani Lucyny Stoch, Pana Zbigniewa Tatara oraz Pana Jakuba Wilka.

Obchody rocznic zbrodni katyńskiej mają dla  pamięci i wrażliwości historycznej znaczenie szczególne. Dziękujemy organizatorom za przygotowanie wyjątkowej uroczystości, a uczniom za dojrzałą postawę, zaangażowanie, patriotyzm i za to, że trwają na straży pamięci.