Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

17 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbyła się dyskusja: Box for life - uzależnienie XXI wieku!
Wyjątkowi prelegenci: pan Tomasz Adamek, pan Andrzej Kuc i ks. Michał Olszewski przybyli do szkoły w  Poroninie, by wspólnie z młodzieżą Gminy Poronin z klas VII - VIII poruszyć trudne, często krępujące i niewygodne zagadnienia związane z różnymi uzależnieniami, używkami, depresją. Goście w obrazowy sposób wyjaśnili uczniom, czym są social media, jakie korzyści i pułapki czyhają na każdego w internecie.

 Życie wirtualne jest protezą relacji, pozbawione miłości, czułości, dobra... To życie pełne presji, hejtu, zła, ignorancji i manipulacji. Nie pokazuje prawdy, problemów. Kreuje jakby na siłę nieskazitelność i ideały.
Goście byli zgodni w swoich poglądach i wspólnie zachęcili słuchaczy, by w razie problemów - swoją terapię rozpoczęli od dobrej relacji z Bogiem, ... bo jak mawiał Św. Augustyn: „Jeżeli Bóg w życiu jest na pierwszym miejscu, wszystko znajdzie się na właściwym miejscu”. Powinni również znaleźć motywację, cel i zadbać o aktywność fizyczną, która potrafi rozładować agresję.
Zadaniem wychowawców, pedagogów i nauczycieli jest dawanie narzędzi intelektualnych swoim podopiecznym, by sami na swojej drodze życia potrafili odróżnić dobro od zła i przesiewać na bieżąco wszystkie informacje, którymi atakują ich social media. Zadaniem rodziców jest w sposób odpowiedzialny przekazywać wartości, tradycje i dobre wychowanie. Uczniowie mieli mnóstwo pytań, głównie dotyczących kariery Pana Tomasza Adamka, ale pojawiły się też pytania kontrowersyjne związane z grą "Roblox" czy depresją.
Ukłony kierujemy w stronę organizatorów - Pani Delfiny Madziary, Pana Mateusza Rzadkosza oraz partnerów wydarzenia: Gminy Poronin na czele z Panią Wójt - Anitą Żegleń, Pani Dyrektor Katarzyny Budyn.

Serdecznie gratulujemy przedsięwzięcia. Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tak wartościowym spotkaniu, które zostanie z nami na długo!