Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

W związku z tym, że pomoc materialna dla obywateli Ukrainy (na polecenie Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity) musi być przekazywana w sposób skoordynowany i uporządkowany, na spotkaniu z organizacjami z naszej Gminy podjęto następujące ustalenia.

 1. Akcja pomocy rozpocznie się od jutra, tj. 1 marca i trwać będzie do odwołania.

 2. Zbiórką pomocy materialnej zajmują się organizacje i instytucje z naszej gminy (Sołtysi i Rady Sołeckie, OSP, szkoły, przedszkola, Koła Gospodyń Wiejskich, harcerze i inne organizacje)

 3. Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć akcję zbierania darów, prosimy o przekazywanie ich do wyznaczonych punktów – lista miejsc poniżej.

 4. Punkty przekazywania pomocy w Gminie Poronin czynne w dni robocze w godz. 16.00-19.00:

  1. OSP Murzasichle – ul. Sądelska 55
  2. OSP Poronin – ul. Piłsudskiego 4
  3. OSP Ząb – ul. Szlak Papieski 121
  4. OSP Bustryk – Bustryk 27a
  5. OSP Nowe Bystre – Nowe Bystre 48
  6. OSP Małe Ciche – Małe Ciche 35
  7. OSP Stasikówka – Stasikówka 77
  8. OSP Suche – Suche 63
 5. Zbierane są WYŁĄCZNIE rzeczy nowe, nieużywane.

 6. Kategorie zbieranych produktów:

  1. Odzież i okrycie: Ubrania, koce, koce termiczne, śpiwory, karimaty, materace, płaszcze przeciwdeszczowe, łóżka polowe i inne
  2. Żywność: Woda, żywność, która może być przechowywana bez lodówki – z długim terminem przydatności do spożycia, gotowe zupki, batony, bakalie, konserwy, makaron, ryż, kasze, sztućce, zastawa, naczynia jednorazowe i inne
  3. Środki higieny i czystości: Mydło, żele do kąpieli, szampony, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie, bielizna, podpaski, pieluchy jednorazowe, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy, ręczniki papierowe, ręczniki, worki na śmieci, środki dezynfekujące, maseczki, artykuły dla niemowląt i inne
  4. Inne: Zapałki, zapalniczki, baterie, powerbanki, latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy, środki medyczne (wyposażone apteczki)
 7. W miarę możliwości prosimy o dokonywanie zakupów poszczególnych towarów w opakowaniach zbiorczych. Znacznie ułatwi to przewożenie i magazynowanie przekazywanych produktów.

 8. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy mogliby podarować palety konieczne do transportu lub zaoferować transport darów do Powiatowego Magazynu Pomocy w Zakopanem.


Serdecznie dziękujemy za każdą formę wsparcia.