Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86
Nagrodzeni w konkursie

8 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbyła się XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku Wolnej Ojczyźnie”. Patriotyczne wiersze, pełne emocji i miłości do Ojczyzny wybrzmiały na szkolnej auli. Konkurs ten skierowany był do uczniów klas I-VIII. Dzieci prezentowały swoje utwory w trzech kategoriach: I-III, IV- VI oraz VII- VIII.

 Celem konkursu, jak co roku, jest kształtowanie uczuć patriotycznych, upowszechnienie znajomości polskiej poezji patriotycznej jak również rozwijanie umiejętności recytatorskich i zainteresowania poezją. Podczas spotkania rozdano także nagrody w konkursie plastycznym pt. „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie. Kopiuj mistrza”. Uczniowie biorący w nim udział mieli za zadanie skopiować fragment lub całość znanego obrazu polskiego artysty o tematyce patriotycznej.

Dziękujemy szanownemu jury w składzie:

  • pani Maria Śliwińska,
  • pani Maria Dawidek,
  • pani Katarzyna Krzyściak,
  • pani Anna Malacina - Karpiel,
  • pan Maciej Dziubas

za udział w konkursie, poświęcony czas i wszystkie wskazówki przekazane młodym patriotom.

Pani Wójt - Anicie Żegleń serdecznie dziękujemy za ufundowanie wspaniałych nagród specjalnych.

Wszystkim nagrodzonym z całego serca gratulujemy. Jesteśmy przepełnieni dumą, że nasz konkurs cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród młodych artystów.

Do zobaczenia za rok!