Adres: ul. Piłsudskiego 34, 34-520 Poronin
tel: 18 207 41 86

10 listopada 2021 r. obchodziliśmy najważniejsze święto w naszej szkole – Dzień Patrona. Tradycyjnie, jak co roku, zatrzymaliśmy się na chwilę, by oddać cześć Legionom Polskim i z dumą wspomnieć wszystkich bohaterów zasłużonych dla naszego kraju.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie nauczyciele i uczniowie przeszli do szkoły, by w klasach z wychowawcą świętować ten wyjątkowy dzień. Tegoroczna gra terenowa miała inny charakter, ale równie skutecznie zaangażowała dzieci do sympatycznej rywalizacji, m. in. podczas spaceru śladami legionistów, czy klasowych występów z pieśnią patriotyczną na ustach. Uczniowie w towarzystwie biało - czerwonych flag, bransoletek i kotylionów prezentowali utwory na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie. Dziękujemy za piękną scenerię, a młodzieży gratulujemy występów. 
To było piękne świadectwo patriotyzmu i tożsamości ze swoją szkołą!

Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na wspaniałą ucztę... dla oka i ucha. O godz. 18 rozpoczęła się Wieczornica Patriotyczna. Zebrani goście mieli przyjemność uczestniczyć w żywej lekcji historii, oglądając program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów, rodziców, nauczycieli pt. „Kobiety Niepodległej” oraz  gościnnie - chóru Filii Państwowej Szkoły Muzycznej i utalentowanych podopiecznych Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych. Widowisko uświadomiło nam, jak ważną rolę odgrywały kobiety (matki, żony, sanitariuszki, kobiety walczące w legionach, kobiety kultury i nauki) w walce o Niepodległość, byśmy mogli żyć w wolnej Ojczyźnie! Artyści zagwarantowali licznie przybyłej publiczności pełną gamę wielozmysłowych doznań muzycznych, poetyckich i wizualnych. Zachwyceni goście nagradzali oklaskami wszystkich występujących na scenie.

To było zdecydowanie niepowtarzalne spotkanie! Wśród zacnych gości pojawili się m. in. urzędnicy Gminy Poronin na czele z panią wójt - Anitą Żegleń oraz zastępcą wójta panem Maciejem Dziubasem. Nie zabrakło również dyrektor Centrum Usług Wspólnych - pani Beaty Chałupki oraz pani sekretarz Marii Budz. Pragniemy poinformować, że zaszczyciła nas swoją obecnością również przedstawicielka Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu pani Marzena Bąk. Dziękujemy za obecność panu Radosławowi Fiedlerowi - dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Leśnicy oraz pełnomocnikowi Gminnej Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii, który w dalszym ciągu wspiera naszą szkołę i jej działania.
Pani dyrektor Zofia Chowaniec serdecznie dziękuje wszystkim artystom i zaproszonym gościom za piękny, nostalgiczny wieczór pełen emocji i wzruszeń. 
Piękniejszego świętowania nie mogliśmy sobie wymarzyć!