logo

Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home PROJEKTY
Projekty
Projekt moja babcia gotuje PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Niedziela, 20. Kwiecień 2014 19:12

W tym roku Zespół Szkół w Poroninie działa w projekcie Szkoła z klasą 2.0. Przyjęliśmy już kodeksy w szkole podstawowej i gimnazjum, wykonaliśmy różne zadania, a teraz realizujemy projekty edukacyjne, o których będziemy co jakiś czas pisać na naszej stronie. Na początek „Moja babcia gotuje” - projekt Pauliny Chowaniec, Karoliny Kuźmy oraz Natalii Knapczyk z klasy II gimnazjum. Dziewczyny przygotowują serię filmów na temat tradycyjnej kuchni góralskiej. W roli eksperta od gotowania – babcia Pauliny. Opiekunem projektu jest mgr Anita Żegleń, koordynatorka w gimnazjum w projekcie Szkoła z klasą. Więcej informacji na blogu dziewczyn: http://blogiceo.nq.pl/karolka/

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów.

LAST_UPDATED2
Więcej…
 
Owoce w szkole PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Niedziela, 16. Luty 2014 00:41

Już kolejny rok uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Poroninie biorą udział w programie Owoce w szkole. Otrzymują kilka razy w tygodniu pyszne porcje owocowo-warzywne. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców  i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Sprawami organizacyjnymi związanymi z programem zajmuje się mgr Barbara Kosińska.
 

 

LAST_UPDATED2
 
Szklanka mleka PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 13. Luty 2014 22:46

Nasza szkoła bierze udział w programie rządowym Szklanka mleka. Jednym z założeń tego programu jest zachęcenie dzieci do picia mleka i spożywania jego przetworów. Uczniowie klas I – III codziennie otrzymują kartonik mleka. Sprawami organizacyjnymi zajmuje się mgr Renata Sieczka.


 

 
 

 

LAST_UPDATED2
 
Kodeks 2.0 przyjęty PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Niedziela, 19. Styczeń 2014 18:05

W dniu 15 stycznia 2014 r. zostały w naszej szkole przyjęte do realizacji Kodeksy 2.0, które są  jednym z elementów Programu Szkoła z klasą 2.0. Dokumenty te regulują zasady korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Kodeksy 2.0 w Gimnazjum oraz w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Poroninie zostały wypracowane w toku dyskusji toczącej się od kilku tygodni na forum klas i poziomów edukacyjnych. Wpływ na kształt tych dokumentów mieli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

W pierwszej fazie dyskusji każda klasa wypracowywała swoją propozycję zapisów w kodeksie. Debaty szkolne w gimnazjum oraz szkole podstawowej pozwoliły wypracować robocze wersje tych dokumentów. Członkowie Rady Pedagogicznej zatwierdzili ostateczną wersję Kodeksów 2.0 w szkole podstawowej i gimnazjum. 
Prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami. Materiały w załącznikach.

Kodeks Gimnazjum

Kodeks Szkoły Podstawowej


 

LAST_UPDATED2
 
Rusza Program Szkoła z klasą 2.0 PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Środa, 13. Listopad 2013 01:23

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Programu Szkoła z klasą 2.0 prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. Koordynatorkami Programu są: mgr Katarzyna Budyn (szkoła podstawowa) i mgr Anita Żegleń (gimnazjum).

Przez cały rok szkolny będziemy wykonywać szereg zadań skupiających się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej.

Program upowszechnia wśród uczniów wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu. (http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl/o_programie)

Już wkrótce odbędą się debaty klasowe zorganizowane przez nauczycieli uczestniczących w Programie. Uczniowie zostaną zapoznani z celem debat, porozmawiają o wykorzystaniu TIK (technologii informacyjno – komunikacyjnych) w naszej szkole i podyskutują o Kodeksie 2.0.

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie do zapoznania się z siedmioma punktami Kodeksu 2.0.

Materiał pochodzi ze strony: http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl


LAST_UPDATED2
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 2