Home PROJEKTY
Bliżej Tatr PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Październik 2017 20:15

Już od kilku lat nasi uczniowie i nauczyciele uczestniczą w programie edukacyjnym Bliżej Tatr organizowanym przez Tatrzański Park Narodowy. W ostatnich dniach trzecioklasiści wraz z wychowawczynią, panią Barbarą Kosińską poznawali w ramach zajęć warsztatowych drzewa iglaste i liściaste rosnące w naszych górach. Uczniowie klasy VI a wraz z panem Michałem Tragarzem odbyli wycieczkę na Kasprowy Wierch. Ich przewodnikiem w tatrzańskiej wędrówce był nieoceniony miłośnik górskiej przyrody – pan Marek Kot.

Nasza szkoła i statystyka PDF Drukuj Email
Wtorek, 29. Kwiecień 2014 21:31

Uczniowie klasy V b zrealizowali wraz z panią Jadwigą Krzos projekt „Nasza szkoła i statystyka”  w ramach Programu Szkoła z klasą 2.0. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Projekt Cyberstrach ma wielkie oczy PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28. Kwiecień 2014 23:17

Uczniowie klasy Va wraz z wychowawczynią, mgr Anitą Żegleń zrealizowali projekt w programie Szkoła z klasą 2.0. Piątoklasiści przeprowadzili i opracowali ankiety na temat bezpiecznego korzystania z internetu, zorganizowali konkurs plastyczny, napisali scenariusze i nakręcili filmy o zagrożeniach cyberprzestrzeni. Zachęcamy do obejrzenia filmów: Wielki rachunek (scenariusz Weronika Dziadkowiec), „Kolega” z sieci (scenariusz Rozalia Jamrych), Zazdrość (scenariusz Magdalena Dziubas). Z pewnością doświadczenia związane z realizacją projektu dały uczniom wiele satysfakcji. Nie tylko wiele się nauczyli, ale również świetnie bawili.

fot. z planu filmowego

Konkurs na plakat rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28. Kwiecień 2014 23:04

Informujemy, że konkurs na plakat o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z komputera oraz internetu, organizowany przez klasę Va został w dniu 25 kwietnia br. rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Jury w składzie: Zofia Chowaniec (dyrektor), Katarzyna Budyn ( wicedyrektor, koordynator programu Szkoła z klasą 2.0 w szkole podstawowej), Anna Janas (pedagog szkolny), Rafał Łukaszczyk (opiekun SU), Anita Żegleń (opiekun projektu, wychowawca Va), Joanna Walkosz (uczennica), Dorota Górka (uczennica), Katarzyna Lańda (uczennica), Krystian Tatar (uczeń) ustaliło następujące wyniki konkursu:

W szkole podstawowej:

I miejsce - Aleksandra Cudzich (IV a)

II miejsce - Karolina Kułach (IV a)

III miejsce - Weronika Chowaniec - Lejczyk (IV a)

wyróżnienie - Katarzyna Ciołek (IV b)

W gimnazjum:

I miejsce - Jan Galica (G III)

II miejsce - Natalia Król (G I a)

Prace zostaną zaprezentowane na uroczystym podsumowaniu projektu. Serdecznie gratulujemy.

Projekt Folklor od morza do Tatr PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28. Kwiecień 2014 22:49

W roku Oskara Kolberga klasa II gimnazjum realizuje z panią Magdaleną Kuchtą projekt FOLKLOR OD MORZA DO TATR. Uczniowie wybrali kilka najciekawszych regionów. Chcą naszym uczniom przedstawić ciekawostki o kulturze ludowej różnych zakątków Polski. Pracy było dużo, wiele stron internetowych do przejrzenia, wiele spotkań w szkole i w domach (poczta elektroniczna była u kresu wytrzymałości) ale się udało. Prawie skończyli prezentacje, a plakaty i rysunki Jaśka Galicy z grupą klasowych plastyków będą gotowe na maj. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji na temat Kaszub.

fot. (fragment prezentacji)