Home PROJEKTY Szkoła z klasą 2.0
Szkoła z klasą 2.0
Kodeks 2.0 przyjęty PDF Drukuj Email
Niedziela, 19. Styczeń 2014 18:05

W dniu 15 stycznia 2014 r. zostały w naszej szkole przyjęte do realizacji Kodeksy 2.0, które są  jednym z elementów Programu Szkoła z klasą 2.0. Dokumenty te regulują zasady korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych w nauczaniu i uczeniu się. Kodeksy 2.0 w Gimnazjum oraz w Szkole Podstawowej Zespołu Szkół w Poroninie zostały wypracowane w toku dyskusji toczącej się od kilku tygodni na forum klas i poziomów edukacyjnych. Wpływ na kształt tych dokumentów mieli wszyscy uczniowie i nauczyciele.

W pierwszej fazie dyskusji każda klasa wypracowywała swoją propozycję zapisów w kodeksie. Debaty szkolne w gimnazjum oraz szkole podstawowej pozwoliły wypracować robocze wersje tych dokumentów. Członkowie Rady Pedagogicznej zatwierdzili ostateczną wersję Kodeksów 2.0 w szkole podstawowej i gimnazjum.
Prosimy o zapoznanie się z tymi dokumentami. Materiały w załącznikach.

Kodeks Gimnazjum

Kodeks Szkoły Podstawowej

Rusza Program Szkoła z klasą 2.0 PDF Drukuj Email
Środa, 13. Listopad 2013 01:23

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Programu Szkoła z klasą 2.0 prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. Koordynatorkami Programu są: mgr Katarzyna Budyn (szkoła podstawowa) i mgr Anita Żegleń (gimnazjum).

Przez cały rok szkolny będziemy wykonywać szereg zadań skupiających się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej.

Program upowszechnia wśród uczniów wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu. (http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl/o_programie)

Już wkrótce odbędą się debaty klasowe zorganizowane przez nauczycieli uczestniczących w Programie. Uczniowie zostaną zapoznani z celem debat, porozmawiają o wykorzystaniu TIK (technologii informacyjno – komunikacyjnych) w naszej szkole i podyskutują o Kodeksie 2.0.

Zapraszamy wszystkich serdecznie do zapoznania się z siedmioma punktami Kodeksu 2.0.

Materiał pochodzi ze strony: http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl