Ulubiona książka

Home SZKOŁA Biblioteka
Konkurs na najładniejszą laurkę dla biblioteki PDF Drukuj Email
Niedziela, 25. Listopad 2018 21:28

Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą laurkę dla biblioteki. Jego laureatami zostali: Adam Dziedzic z kl. I a, Bartłomiej Czernik z kl;. II b oraz Michalina tragarz z kl. II b. Gratulacje!

Prace konkursowe można obejrzeć na wystawce w bibliotece.

Czytamy dla młodszych kolegów PDF Drukuj Email
Niedziela, 11. Listopad 2018 00:07

Odbyła się kolejna edycja akcji ,,Czytamy dla młodszych kolegów". Tym razem uczennice kl. VIII a czytały w klasach pierwszych fragmenty utworu M. Jaworczakowej ,,Jacek, Wacek i Pankracek". Zadawały pytania dotyczące tekstu, a na koniec spotkania rozdały pamiątki.

Zaproszenie do klubu Literacik PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:42

Lubisz czytać i chciałbyś (chciałabyś) podzielić się swoimi wrażeniami na temat przeczytanych książek? Jeśli tak, to zapisz się do klubu dyskusyjnego ,,Literacik".

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w bibliotece szkolnej - termin do uzgodnienia.Zgłoszenia wszystkich chętnych do rozmów o literaturze przyjmuje p. K. Stołowska.

Bookcrossing w bibliotece PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:40

Przez cały październik biblioteka szkolna organizuje akcję ,,uwalniania książek". Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa poprzez nieodpłatne przekazanie innym książek ,,uwięzionych" w naszych domach (np. przeczytanych, a do których się już nie wraca), aby ktoś inny mógł z nich skorzystać.

Aby wziąć w niej  udział i należy przynieść do biblioteki własną książkę ( powieść, komiks, wiersze). Zostanie ona wystawiona na stoliku w bibliotece, a inni czytelnicy będą mogli ją sobie zabrać do przeczytania. Przyniesioną pozycję będzie można wymienić na inną.

Zapraszamy wszystkich uczniów do nadawania nowego życia swoim książkom, a rodziców prosimy o pomoc we wskazaniu, którą pozycją można się podzielić z innymi.

Najciekawsze zdjęcia konkursu fotograficzno-czytelniczego PDF Drukuj Email
Wtorek, 31. Styczeń 2017 17:57

Paweł Krupa kl. II b, Stanisław Mika Kl. II b oraz Jędrzej Mika kl I.