Ulubiona książka

Home SZKOŁA Biblioteka
Zaproszenie do klubu Literacik PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:42

Lubisz czytać i chciałbyś (chciałabyś) podzielić się swoimi wrażeniami na temat przeczytanych książek? Jeśli tak, to zapisz się do klubu dyskusyjnego ,,Literacik".

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w bibliotece szkolnej - termin do uzgodnienia.Zgłoszenia wszystkich chętnych do rozmów o literaturze przyjmuje p. K. Stołowska.

Bookcrossing w bibliotece PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:40

Przez cały październik biblioteka szkolna organizuje akcję ,,uwalniania książek". Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa poprzez nieodpłatne przekazanie innym książek ,,uwięzionych" w naszych domach (np. przeczytanych, a do których się już nie wraca), aby ktoś inny mógł z nich skorzystać.

Aby wziąć w niej  udział i należy przynieść do biblioteki własną książkę ( powieść, komiks, wiersze). Zostanie ona wystawiona na stoliku w bibliotece, a inni czytelnicy będą mogli ją sobie zabrać do przeczytania. Przyniesioną pozycję będzie można wymienić na inną.

Zapraszamy wszystkich uczniów do nadawania nowego życia swoim książkom, a rodziców prosimy o pomoc we wskazaniu, którą pozycją można się podzielić z innymi.

Najciekawsze zdjęcia konkursu fotograficzno-czytelniczego PDF Drukuj Email
Wtorek, 31. Styczeń 2017 17:57

Paweł Krupa kl. II b, Stanisław Mika Kl. II b oraz Jędrzej Mika kl I.

Uczniowie polecają PDF Drukuj Email
Wtorek, 20. Wrzesień 2016 15:17

Czytamy młodszym kolegom PDF Drukuj Email
Czwartek, 27. Październik 2016 19:51

Uczniowie klas V i VI (Bartłomiej Rzadkosz, Ewa Grela, Kinga Szybalska, Zuzanna Świrska, Karolina Tragarz, Wiktoria Walkosz-Jambor, Zuzanna Żegleń) czytali wybrane fragmenty lektur dla klas III a,b i I. Młodsi uczniowie odpowiadali następnie na zadawane przez starszych kolegów pytania, a ich poprawne odpowiedzi nagradzane były upominkami. W klasie IIIa była też okazja do sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia. Zajęcia te wszystkim przypadły do gustu.