Ulubiona książka

Home SZKOŁA Biblioteka
Odblaskiem rozpraszamy ciemność PDF Drukuj Email
Niedziela, 29. Wrzesień 2019 13:10

W tym roku akcja ,,Czytamy młodszym kolegom" odbyła się pod znakiem odblasku. Uczniowie klas I po zapoznaniu się z fragmentem książki G. Kasdepke ,,Ostrożnie!'' (przeczytała go Karolina Szostak z kl. VIII a) zastanawiali się, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z ciemnością. Następnie w ciemnej szatni sprawdzali, jak noszenie odblasków zwiększa widoczność pieszego. Na zakończenie tworzyli prace plastyczne, które dotyczyły zasad bezpiecznego poruszania się po drodze w ciemności. Będą one zaprezentowane na korytarzu II piętra oraz w bibliotece szkolnej, aby przypomnieć wszystkim o konieczności noszenia odblasków po zmroku.

Konkurs na najładniejszą laurkę dla biblioteki PDF Drukuj Email
Niedziela, 25. Listopad 2018 21:28

Rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą laurkę dla biblioteki. Jego laureatami zostali: Adam Dziedzic z kl. I a, Bartłomiej Czernik z kl;. II b oraz Michalina tragarz z kl. II b. Gratulacje!

Prace konkursowe można obejrzeć na wystawce w bibliotece.

Czytamy dla młodszych kolegów PDF Drukuj Email
Niedziela, 11. Listopad 2018 00:07

Odbyła się kolejna edycja akcji ,,Czytamy dla młodszych kolegów". Tym razem uczennice kl. VIII a czytały w klasach pierwszych fragmenty utworu M. Jaworczakowej ,,Jacek, Wacek i Pankracek". Zadawały pytania dotyczące tekstu, a na koniec spotkania rozdały pamiątki.

Zaproszenie do klubu Literacik PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:42

Lubisz czytać i chciałbyś (chciałabyś) podzielić się swoimi wrażeniami na temat przeczytanych książek? Jeśli tak, to zapisz się do klubu dyskusyjnego ,,Literacik".

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu w bibliotece szkolnej - termin do uzgodnienia.Zgłoszenia wszystkich chętnych do rozmów o literaturze przyjmuje p. K. Stołowska.

Bookcrossing w bibliotece PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:40

Przez cały październik biblioteka szkolna organizuje akcję ,,uwalniania książek". Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa poprzez nieodpłatne przekazanie innym książek ,,uwięzionych" w naszych domach (np. przeczytanych, a do których się już nie wraca), aby ktoś inny mógł z nich skorzystać.

Aby wziąć w niej  udział i należy przynieść do biblioteki własną książkę ( powieść, komiks, wiersze). Zostanie ona wystawiona na stoliku w bibliotece, a inni czytelnicy będą mogli ją sobie zabrać do przeczytania. Przyniesioną pozycję będzie można wymienić na inną.

Zapraszamy wszystkich uczniów do nadawania nowego życia swoim książkom, a rodziców prosimy o pomoc we wskazaniu, którą pozycją można się podzielić z innymi.