Home KONKURSY Konkurs czytelniczy
Konkurs czytelniczy
Do pobrania regulamin XIII edycji konkursu czytelniczego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wtorek, 17. Kwiecień 2018 22:19

Zapraszamy do udziału w Konkursie Czytelniczym! PDF Drukuj Email
Środa, 30. Marzec 2016 22:44

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego do udziału w XI edycji Konkursu Czytelniczego. W tym roku hasłem przewodnim są „Podróże - dalekie, wielkie i … całkiem nieduże”.
Szczegóły dotyczące konkursu w regulaminie (załącznik).

Zapraszamy do udziału w Konkursie Czytelniczym! PDF Drukuj Email
Środa, 30. Marzec 2016 22:44

Szczegóły dotyczące konkursu w regulaminie (załącznik).

Już za miesiąc X Konkurs Czytelniczy PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30. Marzec 2015 18:13

W dniu 24 kwietnia odbędzie się w naszej szkole X edycja Konkursu Czytelniczego, która w bieżącym roku będzie przebiegać pod hasłem „Na tropie tajemnicy”. Uczestnicy muszą się wykazać znajomością następujących lektur konkursowych:

1. Rafał Kosik: Felix. Net i Nika oraz Pałac Snów

2. Andrzej Maleszka: Magiczne drzewo. Tajemnica mostu (2. tom serii)

3. Jerzy Broszkiewicz: Wielka większa i największa

4. Brandon Mull: Baśniobór (1. tom serii)

5. J. K. Rowling: Harry Potter i Komnata Tajemnic

Na zgłoszenia czekamy do 31 marca 2015 r. Zachęcamy do udziału w konkursie.

W załączniku – regulamin konkursu.

Konkurs Czytelniczy Podróże po krainach wyobraźni PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 07. Kwiecień 2014 22:34

W dniu 19 marca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Konkursu Czytelniczego Podróże po krainach wyobraźni. Impreza ta już od dziewięciu lata organizowana jest przez Zespół Szkół w Poroninie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Poroninie. W tym roku w konkursie wzięło udział 71 uczestników z 11 szkół powiatu tatrzańskiego. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test składający się z 50 pytań.  Osoby z najwyższymi wynikami przeszły do finału, w którym należało rozpoznać i nazwać elementy garderoby z XIX wieku, uzupełnić mapę mentalną i przyporządkować rekwizyty do lektur konkursowych. Najlepsi w tym roku okazali się:

I miejsce – Jagoda Kuźniar (SP nr 5 w Zakopanem)

II miejsce (równorzędnie) - Małgorzata Stępień (SP nr 5 w Zakopanem); Zuzanna Szczypkowska (ZS nr 2 w Białym Dunajcu); Jakub Gocał (ZS w Poroninie); Mikołaj Baczyński (SP nr 2 w Zakopanem)

III miejsce – Wanda Stopka (SP nr 5 w Zakopanem)

Wyróżnienia: Natalia Skowyra (SP nr 2 w Zakopanem); Katarzyna Chowaniec (ZS w Poroninie); Andrzej Pietraszkiewicz (SP nr 5 w Zakopanem); Dawid Gondek (ZS nr 2 w Białym Dunajcu).

Organizatorzy dziękują Wójtowi Gminy Poronin oraz Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Kasprowicza w Poroninie za ufundowanie nagród. Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy za rok

Więcej artykułów…