logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

feed-image Feed Entries
Do wakacji zostało:
Home KONKURSY Konkurs literacki
Konkurs literacki
Konkurs Literacki „Na tatrzańskim szlaku” – XII edycja PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Wtorek, 21. Luty 2017 20:19

W GÓRACH … SZKOLE ŻYCIA

Człowiekiem gór nie jest ten,

który umie i lubi chodzić po górach,

ale ten, który górami potrafi żyć w dolinach.

Gdy człowiek czuje się jak karzeł wobec ogromu gór

i gdy poznając samego siebie, swoje wnętrze,

swoje możliwości, swoją niewystarczalność,

zdobywa krok za krokiem jedną z najcenniejszych cech ludzkich - pokorę,

która zdobyta w górach, potem owocuje w dolinach.

(Z wędrówki Drogą Brata Alberta)


Regulamin


LAST_UPDATED2
 
Na tatrzańskim szlaku PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Czwartek, 12. Maj 2016 21:49

Rozstrzygnęliśmy XI edycję Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”. Wzięło w niej udział 335 uczniów z 55 szkół województwa małopolskiego. Jury w składzie: Małgorzata Kot, Marek Kot, Grażyna Polak, Beata Bańka,  Alina Sidor, Mirosława Kwiatkowska, Dariusz Giś (pracownicy TPN-u) wybrało najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych i w dniu 7 kwietnia blisko 50 finalistów spotkało się w gościnnych progach siedziby Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach. Gospodarze uroczystości (i współorganizatorzy konkursu) zadbali o cudowną atmosferę, piękną pogodę i wspaniałe nagrody. Jednym ze sponsorów nagród w tegorocznej edycji konkursu jest firma Regatta.  Pani dyrektor Zofia Chowaniec oraz Wicewójt Gminy Poronin Andrzej Buńda skierowali do uczestników wiele ciepłych słów, podziękowania oraz gratulacje. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Katarzyna Barnaś, Błażej Boruń, Błażej Nieciąg, Anna Jesień, Filip Starzyński, Jakub Różycki, Zofia Michalik, Karolina Łukaszczyk, Beata Cudzich, Maria Libera, Aleksandra Ostapczuk. Do zobaczenia za rok!

Pełne wyniki konkursu – w załączniku.


 
Konkurs Literacki „Na tatrzańskim szlaku” – XI edycja PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 08. Luty 2016 22:27

Graniami szedłbym tak jak drzewiej -
Od Kieżmarskiego po Rohacze -
W doliny patrzeć, staczać boje
W halnego wichru dzikim wiewie,
Słuchać, jak woda w ścianach płacze...
O serce, serce! Tatry moje!

Mariusz Zaruski "Gdy przyjdzie pora"


Informujemy, że nasza szkoła we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym organizuje już po raz jedenasty Konkurs Literacki „Na tatrzańskim szlaku”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są tatrzańskie zauroczenia. Motto konkursu pozwoli nam  upowszechnić pamięć o generale Mariuszu Zaruskim  – taterniku, żaglarzu, pisarzu, wybitnym patriocie - w  75. rocznicę jego  śmierci. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 

Regulamin w załączniku.


 

LAST_UPDATED2
 
X Konkurs Literacki „Na tatrzańskim szlaku” PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 09. Luty 2015 00:56

Od południa piętrzyły się góry. […] Z rozpadlin jarów ulatywały białe kłaczki mgieł, wiły się chwilę około ciemnych świerków i rozpływały się w nicość przed blaskiem słońca. Cicha, jasna i rzeźwa pogoda śmiała się z całego widnokręgu.

Informujemy, że nasza szkoła we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym organizuje już po raz dziesiąty Konkurs Literacki „Na tatrzańskim szlaku”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest pogodne wędrowanie. Motto konkursu zaczerpnięte z tekstu Stanisława Witkiewicza pozwoli przypomnieć o przypadających w bieżącym roku rocznicach: 100. rocznicy urodzin Stanisława Witkiewicza oraz 130. rocznicy urodzin syna - Stanisława Ignacego. Nasza impreza konkursowa wpisuje się w obchody Roku Witkiewiczów. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

fot. Michał Bieganowski

Regulamin w załączniku


 

LAST_UPDATED2
 
Konkurs Literacki Na tatrzańskim szlaku rozstrzygnięty! PDF Drukuj Email
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 07. Kwiecień 2014 22:55

Konkurs Literacki Na tatrzańskim szlaku już po raz dziewiąty organizowany przez naszą szkołę oraz Tatrzański Park Narodowy  przeszedł do historii. W dniu 28 marca br. odbyła się uroczysta gala finałowa, na którą przyjechali laureaci z całej Małopolski. Spotkanie odbyło się w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach. Dodatkową nagrodą dla uczestników była możliwość zwiedzenia kaplicy oraz Kolekcji Antoniego Kocjana w Wozowni. Laureaci usłyszeli wiele ciepłych słów od organizatorów imprezy – dyrektor ZS w Poroninie pani Zofii Chowaniec, od państwa Małgorzaty i Marka Kotów oraz zaproszonych gości: pani Marii Zielińskiej reprezentującej Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz pani Katarzyny Krzyściak – przedstawicielki Urzędu Gminy Poronin.

Na konkurs napłynęła w tym roku rekordowa liczba prac - 442 z 69 szkół województwa małopolskiego. Gratulujemy wszystkim osobom nagrodzonym i wyróżnionym. Szczegółowe wyniki konkursu oraz nazwiska jury znajdują się w prezentacji przygotowanej przez pana  Marka Kota. Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami (w załączniku).

Galeria

 


 

LAST_UPDATED2
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2