Home KONKURSY Konkurs recytatorski
Konkurs recytatorski
Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie PDF Drukuj Email
Środa, 15. Listopad 2017 00:08

W dniu 6 listopada odbył się w naszej szkole XIV Konkurs Recytatorski „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie”. Podobnie jak w latach ubiegłych imprezę objął Honorowym Patronatem Starosta Tatrzański Pan Piotr Bąk. W konkursie wzięło udział 158 uczestników z 18 szkół powiatu tatrzańskiego. Przesłuchania odbywały się w 4 kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsca zajęli:

● grupa I – klasy I – III:  Anna Gąsienica – Giewont (SP nr 1 w Zakopanem),

● grupa II – klasy IV – V: Oliwia Stanek (SP nr 1 w Białym Dunajcu),

● grupa III – klasy VI – VII: Zofia Chowaniec (SP w Poroninie),

● grupa IV – klasy II – III gimnazjum: Marcin Głowacz (SP w Poroninie).

Nagrodę Starosty Tatrzańskiego otrzymała Julia Kiełbik (SP nr 5 w Zakopanem).

Uczestników oceniało jury w składzie:

a)  w grupie klas I – III

Maria Dawidek (animator kultury, kierownik Zespołu Regle); Beata Łukaszczyk (SP Murzasichle – nauczyciel), Maria Śliwińska (SP Poronin – nauczyciel).

b) w pozostałych grupach wiekowych:

s. Cecylia Tomaszewska (Przełożona Domu Sióstr Michalitek), Zofia  Król – Łęgowska (przedstawiciel Starostwa Powiatowego  w Zakopanem), Krzysztof Najbor (aktor Teatru Witkacego w Zakopanem), Katarzyna Szwajnos – Różak (przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Poroninie).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, które zapewniła Rada Rodziców, a laureaci nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zakopanem oraz Panią Marię Dawidek. Gratulujemy uczestnikom i zapraszamy za rok.

Pełne wyniki konkursu w załączniku.

Zmiana terminu Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie” PDF Drukuj Email
Środa, 25. Październik 2017 21:45

Informujemy, że na prośbę wielu szkół został zmieniony termin XIV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie” – odbędzie się on w dniu 6 listopada br. o godz. 9.00. w auli Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie.

Termin zgłoszeń został wydłużony do 30 października

Jak co roku konkurs odbywa się pod honorowym Patronatem Starosty Tatrzańskiego.

Zapraszamy do udziału w konkursie - regulamin – w załączniku.

Nasi recytatorzy górą PDF Drukuj Email
Środa, 07. Grudzień 2016 23:17

Wiele nagród i wyróżnień zdobyli nasi recytatorzy i gawędziarze podczas gminnych eliminacji do 41 Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. A. Skupnia-Florka. Trzeba podkreślić, że w konkursie wzięło udział aż 72 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Poronin. Do finału wojewódzkiego zostało zakwalifikowanych 12 osób, w tym aż 5 … z naszej szkoły. Brawo! Uczniów przygotowały do konkursu panie: Katarzyna Budyn, Maria Śliwińska, Anita Żegleń.

A oto nasze sukcesy:

Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie PDF Drukuj Email
Wtorek, 15. Listopad 2016 23:18

W dniu 3 listopada br.  odbył się w naszej szkole XIII  Konkurs Recytatorski „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie” organizowany pod Honorowym Patronatem Starosty Tatrzańskiego. W konkursie wzięło udział 147 uczniów z 17 szkół powiatu tatrzańskiego. Jury w składzie: Elżbieta Kyc, Zofia Król – Łęgowska, S. Cecylia Tomaszewska, Dorota Matys wyłoniło laureatów konkursu, którym serdecznie gratulujemy.

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Czwartek, 06. Październik 2016 21:44

Serdecznie zapraszamy uczniów powiatu tatrzańskiego do udziału w XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie”, organizowanego pod honorowym patronatem Starosty Tatrzańskiego.

Regulamin konkursu w załączniku. Do zobaczenia w naszej szkole.