logo

Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home
„Widzisz mnie – widzę Cię” PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Wtorek, 01. Październik 2019 18:42

Czy z ciemnością wiążą się jakieś niebezpieczeństwa? To pytanie było motywem przewodnim tegorocznej akcji ,,Czytamy młodszym kolegom". Odpowiedzi na nie szukali uczniowie klas I a,b, a inspiracji dostarczył fragment książki G. Kasdepke "Ostrożnie!" zaprezentowany przez uczennicę kl. VIII a Karolinę Szostak.

Następnie dzieci w ciemnej szatni sprawdzały, jak noszenie odblasków zwiększa widoczność pieszego w ciemności oraz obserwowały, na czym polega zjawisko fluorescencji. Na zakończenie pierwszoklasiści wykonali ilustracje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Ich prace będą zaprezentowane na korytarzu II piętra oraz w bibliotece szkolnej. Zatem „Ciemności bać się nie trzeba...”, a pierwszoklasistom potwory i spółka już niestraszne. Wiedzą jednak, że nie mogą w pełni zaufać ciemności na drodze i po zmroku muszą być widoczni – dla własnego bezpieczeństwa. Wspólnie podążamy za hasłem „Widzisz mnie – widzę Cię”, rozpowszechnianym w naszej szkole.

Galeria

 

 


LAST_UPDATED2