logo

Reklama

Do wakacji zostało:
Home
Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK Bolesława Duszy „Szaroty” PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Wtorek, 14. Listopad 2017 22:26

Nasi uczniowie wraz z panem Jackiem Kuciem wzięli udział w III Rajdzie Szlakami Oddziału Partyzanckiego AK Bolesława Duszy "Szaroty". Rajd odbył się na trasie: Bielanka – Raba Wyżna - Harkabuz - Żeleźnica – Bukowina Osiedle – Odrowąż. W czasie trwania rajdu uczestnicy poznali dzieje niepodległościowego podziemia zbrojnego z lat 1939–1945 na terenie Podhala i okolic. Dotarli do miejsc i obiektów związanych z historią walk o niepodległość Polski, mogli uczestniczyć w rekonstrukcji wydarzeń w terenie. W trakcie Rajdu odbył się II Bieg Patriotyczny im. Władysława Szepelaka ps. "Mały", który wygrali nasi uczniowie: Wiktoria Tragarz, Jakub Gocał, Matylda Mazurkiewicz. Musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale również znajomością historii. Gratulujemy!


LAST_UPDATED2