logo

Reklama

Do wakacji zostało:
Home
Z tej mąki … będzie chleb PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 02. Październik 2017 21:37

Ostatnio otrzymaliśmy korespondencję od uczniów klasy III b. Przeczytajcie!

 

25 września wybraliśmy się do piekarni w Poroninie. Przywitał nas jej właściciel - pan Paweł Pawlikowski, który oprowadził nas po zakładzie i w ciekawy sposób opowiedział o etapach produkcji pieczywa. Obserwowaliśmy pracę urządzeń służących do wyrobu chleba, jak również zobaczyliśmy piec, w którym wypieka się pieczywo. Z przygotowanego wcześniej ciasta każdy mógł ulepić bułki, rogaliki i precelki. Wcale nie było to takie łatwe. Dzięki wycieczce poznaliśmy sposób wypieku chleba oraz ciężką pracę piekarza. Dziękujemy panu Pawlikowskiemu za miłą i serdeczną atmosferę oraz smaczne wypieki.

 

 


LAST_UPDATED2