logo

Ulubiona książka

Twoja ulubiona książka cz. 1
 

Ulubiona książka cz. 2

Twoja ulubiona książka cz. 2
 
Reklama
Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home SZKOŁA Biblioteka Uczniowie polecają
Uczniowie polecają PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Wtorek, 20. Wrzesień 2016 15:17

 

"Stowarzyszenie Umarłych Poetów"N.H. Kleinbaum

Książka opowiada historię pewnej grupy uczniów i ich wykładowców z elitarnej Akademii Welltona. Akcja książki toczy się w szybkim tempie, mimo to zauważyć zmianę bohaterów. Nowy nauczyciel języka angielskiego, profesor Keating odszedł od tradycyjnych metod nauczania. Na lekcjach mówił uczniom mądre przysłowia, których celem było nauczenie osobistego interpretowania wierszy oraz uważnego patrzenia na świat. Profesor Keating uświadomił chłopcom, czym jest prawdziwe życie i że trzeba z niego korzystać, póki można. Na kolejnych lekcjach mówił, że każdy powinien sam podejmować decyzje. Jego lekcje można określić „lekcjami życia”, gdyż każdy uczeń wyniósł z nich „coś” dla siebie.

Polecam przeczytać

 

Sylwia"W śnieżną noc" –  Green John, Johnson Maureen, Myracle Lauren

Wszystko zaczyna się od burzy śnieżnej, która w wigilię zasypuje małe miasteczko Gracetown. Młoda dziewczyna o imieniu Jubilatka podróżuje pociągiem do dziadków, ponieważ jej rodzice znaleźli się w areszcie. Pociąg utknął w śniegowej zaspie. Z pomocą przychodzi chłopak o imieniu Stuart, który oferuje jej spędzenie świąt u niego w domu. Dziewczyna zgadza się i razem z jego rodziną spędza święta. Podczas świątecznych dni zrywa z dotychczasowym chłopakiem i zaczyna interesować się Stuartem. Książka została podzielona na trzy opowiadania, które początkowo nie łączą się ze sobą. Dopiero w końcowym rozdziale fabuła zaczyna się sklejać w całość, a wszystkie sytuacje i okoliczności zostają wyjaśnione w kawiarni opodal stacji kolejowej.

Polecam przeczytać

Marduła Sylwia


 

"WRONA’’ –  Ewa Nowak

Ewa Nowak, to znana i lubiana młodzieżowa pisarka. Jej książki cieszą się dużym zainteresowanie zarówno ze strony młodszych, jak i starszych czytelników. Seria Miętowa podbiła serca młodzieży i nie ma się co dziwić, że coraz więcej osób sięga po książki tej autorki. „Bardzo biała wrona” to jedna z popularnych książek w serii Miętowej. Byłam zaskoczona, że w tak krótkiej książce, autorce udało się poruszyć tak dużą ilość tematów!

„Bardzo biała wrona” to opowieść przede wszystkim o związku dwójki młodych ludzi, o wielkiej miłości, która zaczyna przeistaczać się w koszmarny związek. Widzimy, jak duży wpływ ma ta sytuacja na Natalię, główna bohaterkę książki. Norbert na początku sprawiał wrażenie czułego, delikatnego i opiekuńczego, jednak po pewnym czasie ukazał swoją drugą, mroczna naturę. Autorka w swojej książce, oprócz głównego wątku, którym jest toksyczny związek, porusza również temat adopcji, jak również przemocy w rodzinie. Powieść ta bardzo mnie poruszyła. Polecam tę książkę wszystkim, najbardziej nastolatkom.

 

Michalina I Gim


 

"WYCISKACZ DO ŁEZ’’ –  Agnieszka Tyszka

 

To książka opowiadająca o problemach współczesnych ludzi, o rodzinie bez ojca, w której wychowuje się rozpieszczona dziewczyna, już prawie pełnoletnia. Nie ma ojca, więc brakuje jej dyscypliny. Ma szaloną babcię, która jak się później okazuje, nie jest tym, za kogo się podaje. Wracając do dziewczyny. Jest szalona, ponieważ rano wychodzi do sklepu, kupuje jedzenie w puszkach i chowa się do piwnicy. Dlaczego? Na to pytanie odpowiecie sobie sami, czytając tę książkę.

W książce opisana jest szkoła dla dziewcząt prowadzona przez siostry zakonne. Właśnie tam dzieje się najwięcej rożnych przygód.

Podoba mi się ta książka, ponieważ ma w sobie dużo rożnych wyrażeń współczesnych. Jest młodzieżowa, zabawna; jest jedną z tych książek, przy których można się uśmiać.

POLECAM WERONIKA

 


 

"NIEZGODNA"

Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość i serdeczność to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. „Niezgodna” to jedna z typ[owych książek dla młodzieży, ale jest również bardzo frapującą powieścią. Jest idealna, gdy chcemy się zrelaksować, bo czyta się ją bardzo szybko, łatwo i przyjemnie. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać funkcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej zostaje uznany za bezfrakcyjnego i dostaje nakaz odejścia z domu i od rodziny. Natomiast ten, kto łączy cechy charakteru kilka frakcji, jest niezgodny ….. i musi być wyeliminowany. Tris dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, ale reszty możecie dowiedzieć się samemu czytając „ Niezgodną”.

 


 

„KOSZMARNY KAROLEK’’ – Francesc Simon

To książka opowiadająca o wybrykach i przygodach Karolka, niegrzecznego chłopaka, który ma brata – Doskonałego Damianka. Jego sąsiadką jest Wredna Wandzia. Karolek natomiast razem z kolegami prowadzi gang Purpurowej Czaszki.

Kiedyś chcieli przestraszyć nauczyciela i Karolek kazał Damiankowi ściągnąć buty, położyć się na trawie i zamknąć oczy. Karolek wziął buty i poszedł na górę, wystawił ręce przed siebie za okno i zaczął krzyczeć, że Damianek spadł. Pomocy! –krzyczał. Przybiegła pani spojrzała w dół i o mało nie dostała zawału.

Polecam tę książkę ponieważ jest bardzo zabawna i dowcipna. Pokazuje dwa oblicza bohatera: doskonałe i koszmarne.

POLECAM WERONIKA

LAST_UPDATED2