Statuetka „Gloria 2014” dla Zespołu Szkół w Poroninie PDF Drukuj Email
Niedziela, 16. Luty 2014 00:45

Z wielką radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Poroninie zwyciężyli w  XI Międzyszkolnym Konkursie Jasełek Gloria 2014 odbywającym się pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w kategorii współczesnej dzieci starszych. W przedstawieniu przygotowanym przez naszych uczniów wzięły udział aż trzydzieści cztery osoby. Pokazano sceny ewangeliczne związane z Bożym Narodzeniem. Była to piękna  opowieść o historii Boga, który z wielkiej miłości do ludzi opuścił niebo i  przyszedł do człowieka. Mottem widowiska były słowa:  „Zaproś wędrowca, drzwi nie zatrzaskuj”. Uczniów przygotowali do występu s. Zofia Gędźba, ks. Damian Kuchta, mgr Magdalena Kuchta. Serdecznie gratulujemy!