logo

Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home PROJEKTY Szkoła z klasą 2.0 Rusza Program Szkoła z klasą 2.0
Rusza Program Szkoła z klasą 2.0 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Środa, 13. Listopad 2013 01:23

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Programu Szkoła z klasą 2.0 prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. Koordynatorkami Programu są: mgr Katarzyna Budyn (szkoła podstawowa) i mgr Anita Żegleń (gimnazjum).

Przez cały rok szkolny będziemy wykonywać szereg zadań skupiających się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej.

Program upowszechnia wśród uczniów wiedzę i postawy potrzebne we współczesnym świecie, pomaga rozwijać umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu. (http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl/o_programie)

Już wkrótce odbędą się debaty klasowe zorganizowane przez nauczycieli uczestniczących w Programie. Uczniowie zostaną zapoznani z celem debat, porozmawiają o wykorzystaniu TIK (technologii informacyjno – komunikacyjnych) w naszej szkole i podyskutują o Kodeksie 2.0.

 

Zapraszamy wszystkich serdecznie do zapoznania się z siedmioma punktami Kodeksu 2.0.

Materiał pochodzi ze strony: http://szkolazklasa2013.ceo.nq.pl


LAST_UPDATED2