logo

Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home
Konkurs literacki „Na tatrzańskim szlaku” PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Piątek, 10. Styczeń 2014 00:18

Patrzmy[...]  na staw, co się tęczy,  i pawi, i stroi w kolory kolibrów. Musiał sprytny góralski staw podpatrzeć, jak tatrzańskie wody malował Wyczółkowski i teraz świetnie jego naśladuje malowanie.

Nadziwić się nie można.

(Kornel Makuszyński)

 

Na zdjęciu: Leon Wyczółkowski Morskie Oko, ok. 1909.,  własność prywatna.

 

Informujemy, że nasza szkoła we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym organizuje już po raz dziewiąty Konkurs literacki „Na tatrzańskim szlaku”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji  jest nieprzemijające piękno górskiej przyrody. Motto konkursu zaczerpnięte z jednego felietonów Kornela Makuszyńskiego pozwoli przypomnieć o przypadającej w bieżącym roku 130. rocznicy urodzin tego wybitnego pisarza, poety związanego z Zakopanem i Tatrami. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin w załączniku.


 

LAST_UPDATED2