logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
Czym się różni urdzik od (goryczki) Klusjusa? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 27. Maj 2013 00:47

Uczniowie klas IV naszej szkoły umieją już odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule niniejszej notatki. Wzięli bowiem ostatnio udział w programie edukacyjnym „Bliżej Tatr” organizowanym przez Tatrzański Park Narodowy. Odbyli wycieczkę edukacyjną do Doliny Białego prowadzoną przez pana Pawła Szczepanka – przedstawiciela TPN-u. Zdobyli wiedzę na temat fauny i flory tatrzańskiej. Wsłuchiwali się w głosy lasu, obserwowali wiosenne rośliny. Dowiedzieli się m.in., dlaczego niektóre kwiaty mają tak piękne kolory, krótkie łodygi czy skórzaste listki. Rozpoznawali gatunki drzew i prowadzili badania dotyczące form życia w różnych miejscach środowiska leśnego. W drodze powrotnej pozbierali śmieci w Dolinie Białego, bo w przeciwieństwie do swoich poprzedników na szlaku, wiedzą, że warto dbać o ten urokliwy zakątek.

Galeria

LAST_UPDATED2