logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
Gimnazjaliści z wizytą w stolicy! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 27. Maj 2013 00:37

Uczniowie naszego gimnazjum odbyli dniach 8 -10 maja br. wycieczkę Warszawy. Przywitał ich przepiękny Wilanów z rezydencją króla Jana III Sobieskiego, którą zwiedzali pod kątem poznania kultury sarmackiej. W stolicy każdy miłośnik historii, sztuki, nauki czy sportu mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież zwiedzała Stare Miasto, którego główne atrakcje to: Zamek Królewski, kolumna Zygmunta III Wazy i pomnik Syrenki Warszawskiej. Gimnazjaliści odwiedzili również Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie z zainteresowaniem oglądali ekspozycję. Mimo że uczniom bardzo podobała się Warszawa sprzed lat, chcieli zobaczyć coś bliższego ich czasom. Byli w Centrum Nauki Kopernik (gdzie zgłębiali tajniki wiedzy, m.in. o czarnych dziurach w kosmosie) oraz w Muzeum Sportu i Turystyki. Tam oglądali znicze olimpijskie, medale polskich sportowców, ich stroje oraz przedmioty związane z różnymi dyscyplinami sportu. Naszej młodzieży udało sie wejść do gmachu sejmu i posłuchać obradujących parlamentarzystów. Jednak najbardziej podobał się uczniom Stadion Narodowy. Wykazali niezwykłe zainteresowanie tym, co opowiadał przewodnik. Z uwagą oglądali każdy centymetr tego obiektu. Gdyby nie warszawskie korki, na pewno zobaczyliby więcej, ale i tak wszyscy wrócili do domu w świetnych nastrojach.
Paulina Cudzich G III b

LAST_UPDATED2