logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
Wiersze młodych poetów PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Wtorek, 05. Marzec 2013 00:00

 

Za górom, za lasem

Rządzi górol sałasem.

Na polanie owce pasie,

Ciupazecke mo przy pasie

(Beata Górka Górole, fragment)

 

Kilka tygodni temu odbyła się w naszej szkole promocja publikacji Miłośnicy góralskiej poezji. Tomik wierszy został opracowany w 2012 roku w ramach projektu edukacyjnego Miłośnicy góralskiej poezji. Wzięli w nim udział Magdalena Dziubas, Anna Czernik, Kinga Łukaszczyk, Natalia Łukaszczyk, Łucja Pawlikowska, Patryk Wyrostek. Opiekunem projektu była mgr Maria Śliwińska. Autorami wierszy zamieszczonych w zbiorku są uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie, a ilustratorem jest Patryk Wyrostek.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą ciekawą publikacją.

Galeria

 

LAST_UPDATED2