Home ARCHIWUM
Sprawozdanie biblioteka – Gimnazjum PDF Drukuj Email
Środa, 18. Styczeń 2012 23:40

W roku szkolnym 2010/2011 zbiór biblioteki gimnazjum wzbogacił się o 184 książki oraz 4 pomoce audiowizualne. Jest to przede wszystkim literatura z nowej podstawy programowej oraz nowości wydawnicze poszukiwane przez młodzież.
Ze zbiorów bibliotecznych uczniowie korzystali bardzo chętnie : ogółem wypożyczono 1115 książek, co daje średnio na ucznia 8 wypożyczeń na rok.
W pracowni ICIM uczniowie korzystali z internetowych źródeł informacji , przygotowując materiały do lekcji. ICIM odwiedziło w czasie roku szkolnego 690 uczniów.
Przeprowadzone zostały dwa konkursy czytelnicze. Pierwszy dotyczył wiedzy o literaturze , a drugi , trwający przez cały rok szkolny, nosił tytuł „ Jak czytamy?”. Laureatką obu konkursów została Małgorzata Walkosz z klasy III b gimnazjum.
W bibliotece funkcjonuje program komputerowy , który umożliwił stworzenie bazy czytelników. Ułatwia on pracę w bibliotece, na bieżąco są prowadzone statystyki wypożyczeń i zaległości.
Łucja Piłat