logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
Gościliśmy współczesnych samurajów PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Piątek, 18. Listopad 2011 23:00

Na początku listopada w budynku naszej hali sportowej odbyło się dwudniowe seminarium poświęcone japońskim sztukom walki. Okazją była dziesiąta rocznica założenia Podhalańskiej Grupy Chi Ryu – Honshitsu. Należy ona do jednej z kilku szkół Chi Ryu w Polsce. Gościem honorowym był założyciel szkoły shihan Jhonny Bernaschewice.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele sztuk walki z wielu miast Polski oraz Europy. Uczestnicy poznawali między innymi techniki bunkai i kihon szkoły Chi Ryu z zakresu szóstego kyu oraz bardziej zaawansowane: Suwari Kata z poziomu trzeciego kyu, a także techniki samoobrony przy pomocy wakizashi – krótkiego miecza. Trenowano również kobudo. Broń używana w tym stylu walki wywodzi się z narzędzi rolniczych Okinawczyków. Przykładami broni są: kij długi – Bo, trójząb – Sai, pałki – Nunchaku. Niezwykle widowiskowe były treningi z mieczem - Iai Jitsu szkoły Chi Ryu. Spotkanie zorganizował shihan Rafał Tokarczyk. Organizatorzy i uczestnicy seminarium wyrazili gorące podziękowania dla Dyrektor Zofii Chowaniec za stworzenie wspaniałych warunków do treningów.
Proponujemy obejrzenie krótkiego filmu

LAST_UPDATED2