logo

Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home
Promujemy polską kulturę poza granicami kraju PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 13. Grudzień 2010 01:26

Na początku grudnia bieżącego roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w Regionalnym Plenerze Bożonarodzeniowym zorganizowanym przez szkołę partnerską ze Spišskiego Hrhova. W dwudniowym spotkaniu wzięli ponadto udział uczniowie z Nitry na Słowacji oraz z Morawiny w Czechach. Naszą szkołę reprezentowali: pani dyrektor Zofia Chowaniec, pani Maria Śliwińska oraz uczniowie – Ewelina Rzadkosz, Magdalena Dziubas i Tomasz Łukaszczyk. Zaprezentowali tradycyjne góralskie potrawy świąteczne, a wśród nich smażonego karpia, barszcz czerwony, fasolę, kapustę z grochem, kompot z suszonych śliwek, pierniki, chrusty, ciasta drożdżowe i inne smakołyki. Wystroili w tradycyjne ozdoby specjalnie przygotowane drzewko choinkowe. Ewelina, Magda i Tomek przedstawili gościom krótki program artystyczny z wierszami i kolędami związany z tradycjami świąt na Podhalu. Na wszystkich gościach ogromne wrażenie robiły stroje góralskie naszych gimnazjalistów. To z pewnością piękna impreza zacieśniająca współpracę naszych szkół, ale również lekcja wspaniała lekcja kultury i tolerancji.
Krótką relację z pleneru przygotowała słowacka telewizja Markiza. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego: http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/prve-televizne-noviny/50554

foto1 | foto2 | foto3

 

LAST_UPDATED2