logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
Nowy rok szkolny 2010/2011 rozpoczęty! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Czwartek, 02. Wrzesień 2010 00:00

 

W dniu 1 września w strugach deszczu i zanurzeni w wakacyjnych wspomnieniach zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Najpierw uczestniczyliśmy we mszy św. w kościele w Poroninie, gdzie wysłuchaliśmy mądrych słów księdza proboszcza Franciszka Juchasa. W szkole odwiedził nas Wójt Gminy Poronin pan Bronisław Stoch, który życzył nam udanego roku szkolnego. Opowiedział o inwestycjach, które już trwają w naszej szkole oraz które są planowane na ten rok. Pani Dyrektor Zofia Chowaniec, życząc nam sukcesów, radziła, żeby przygotowań do nich nie odkładać na później, ale ostro zabrać się do pracy od pierwszego dnia nauki. Wszystkim: i uczniom zachwyconym powrotem do szkolnej ławki i uczniom sfrustrowanym tym faktem dedykujemy opowieść o orle Anthony de Mello. Odnajdźcie w sobie orła!

 

Pewien człowiek znalazł jajko orła. Zabrał je i włożył do gniazda kurzego w zagrodzie. Orzełek wylągł się ze stadem kurcząt i wyrósł wraz z nimi. Orzeł przez całe życie zachowywał się jak kury z podwórka, myśląc, że jest podwórkowym kogutem. Drapał w ziemi szukając glist i robaków. Piał i gdakał. Potrafił nawet trzepotać skrzydłami i fruwać kilka metrów w powietrzu. No bo przecież, czyż nie tak właśnie fruwają koguty? Minęły lata i orzeł zestarzał się. Pewnego dnia zauważył wysoko nad sobą, na czystym niebie wspaniałego ptaka. Płynął wspaniale i majestatycznie wśród prądów powietrza, ledwo poruszając potężnymi, złocistymi skrzydłami. Stary orzeł patrzył w górę oszołomiony. Co to jest? ? - zapytał kurę stojącą obok.
To jest orzeł, król ptaków- odrzekła kura. Ale nie myśl o tym. Ty i ja jesteśmy inni niż on. Tak więc orzeł więcej o tym nie myślał. I umarł wierząc, że jest kogutem w zagrodzie.


LAST_UPDATED2