logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
Rozstrzygnięcie V edycji konkursu „Na tatrzańskim szlaku” PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Środa, 10. Marzec 2010 23:08

W dniu 4 marca 2010 r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „ Na tatrzańskim szlaku”, który był organizowany już po raz piąty przez Zespół  Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie oraz Tatrzański Park Narodowy. W gościnnym Ośrodku Muzealno – Edukacyjnym TPN uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, dyplomy  oraz gratulacje. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście,  m.in.  wizytator Kuratorium Oświaty Pani Alicja Sienkowiec i wicewójt Gminy Poronin Andrzej Buńda.

Organizatorów reprezentowali dyrektor TPN Paweł Skawiński, dyrektor Zespołu Szkół w Poroninie Pani Zofia Chowaniec, wicedyrektor TPN Stanisław Czubernat, wicedyrektor ZS w Poroninie Pani Katarzyna Budyn.

 

W tym roku uczniowie pisali wiersze, opowiadania oraz opisy, których tematem były przemiany przyrody i krajobrazu w ciągu kalendarzowego roku. W konkursie wzięło udział 133 uczniów z 23 szkół Małopolski. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria wiekowa: klasy III

Kategoria: opowiadanie

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

1

Anna Pawlikowska

III b

ZS w Poroninie

O niemądrym człowieku

Mgr Renata Sieczka

2

2

Jakub Łojas

III b

ZS w Poroninie

Przygoda Kulki

Mgr Renata Sieczka

3

3

Martyna Króliszewska

III

ZS w Murzasichlu

„Witajcie”

Mgr Dalida Biel

1

 

Kategoria: wiersz

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

4

Szymon Bobrowski

III

SP nr 4 Zakopane

Nasze Tatry

Mgr Stanisława Budz

1

5

Anna Bilan

III

SP nr 4 Zakopane

Zima w Tatrach / Świat zwierząt

Mgr Stanisława Budz

wyróżnienie

6

Dorota Skowyra

III

SP nr 4 Zakopane

Nasze góry

Mgr Stanisława Budz

wyróżnienie

7

Natalia Bachleda

III

SP nr 4 Zakopane

Tajemnica

Mgr Stanisława Budz

2

8

Kinga Gąsior

III

SP w Odrowążu

Góry zimą

Mgr Stanisława Peregrym

2

 

Kategoria: opis

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

9

Kamila Polak

III

ZS w Murzasichlu

***

Mgr Dalida Biel

wyróżnienie

 

Kategoria wiekowa: Klasy IV –VI

 

Katgoria: opowiadanie

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

3

Angelica Grądziel

VI

Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami
Integracyjnymi Czerwienne

Być tatrzańską wiewiórką…

mgr Barbara Bielak

wyróżnienie

7

Marcin Bobrowski

V

SP nr 4 w Zakopanem

Opowiadanie świstaka Mikołaja

Mgr Anna Kramarz

wyróznienie

8

Magdalena Grzybacz

V

SP nr 11 w Nowym Targu

Rok w Tatrach

Mgr Rita Kuźniecoff

wyróżnienie

9

Julia Dudzińska

***

SP nr 5 w Zakopanem

Tak bardzo chciałbym…

Mgr Jolanta Glista

1

10

Magdalena Król

V

SP w Ibramowicach

Opowieśc o tym, jak bocian Felek poszukiwał swego miejsca na ziemi

Mgr Edyta Botko

3

11

Karolina Ustupska

V a

ZS w Poroninie

***

Mgr Maria Śliwińska

3

17

Klaudia Płachno

V c

ZS w Tuchowie

Przygody Rysi

Mgr Renata Gąsior

wyróżnienie

19

Roksana Gawlak

VI b

ZS w Poroninie

Jeden nietoperzowy rok w Jaworzynce

Mgr Anita Żegleń

2

20

Marcin Kowalczyk

V a

SP w Czarnym Dunajcu

Wędrówka kozic

Mgr Agata Hołyst

wyróżnienie

 

Kategoria: wiersz

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

23

Łukasz Budz

IV

SP nr 4 Zakopane

Tatry z okienka /Piekne Tatry

Mgr Anna Kramarz

wyróżnienie

26

Lidia Drabik

V b

ZS w Tuchowie

Tatrzańska wiosno!

Mgr Katarzyna Krupa

2

29

Wioletta Król

VI b

ZS w Poroninie

Letnio dziewcyna

Mgr Anita Żegleń

3

30

Paulina Cudzich

VI b

ZS w Poroninie

Tatry

Mgr Anita Żegleń

1

 

Kategoria: opis

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

30

Aleksandra Skowyra

Vb

SP nr 2 w Zakopanem

***

Mgr Katarzyna Jakubowska

wyróżnienie

31

Sandra Śpiewak

IV c

SP nr 5 w Zakopanem

Magiczne miejsce w Tatrach

Mgr Joanna Glista

2

32

Izabella Derus

V

ZS w Tuchowie

Opis Morskiego Oka

Mgr Katarzyna Krupa

wyróżnienie

33

Jan Sandecki

IV a

ZS w Tuchowie

Krokusy - prymusy

Mgr Renata Gąsior

3

34

Maria Czop

V a

ZS w Tuchowie

Wodogrzmoty Mickiewicza

Mgr Renata Gąsior

1

 

Kategoria wiekowa: Klasy I – III gimnazjum

 

Kategoria: opowiadanie

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

2

Monika Cisek

I c

Gimnazjum Integracyjne nr 74 w Krakowie

Spotkanie z Rogasiem

Mgr Danuta Wnęk

1

4

Weronika Mączko

I c

ZS w Tuchowie

***

Mgr Katarzyna Skrzyniarz

3

6

Marcin Cudzich

I b

ZS w Poroninie

W gnieździe orlej rodziny

Mgr Anita Żegleń

wyróżnienie

7

Henryk Bobak

I b

ZS w Poroninie

Rok z życia w Tatrach spisany łapą niedźwiedzicy

Mgr Anita Żegleń

2

8

Małgorzata Walkosz

II b

ZS w Poroninie

Wiosenne przebudzenie czyli kilka rzeczy, które kocha świstak

Mgr Anita Żegleń

wyróżnienie

 

Kategoria: wiersz

L.p.

Imię i nazwisko uczestnika

Klasa

Szkoła

Tytuł tekstu

Imię i nazwisko opiekuna

miejsce

9

Maria Frączek

III

ZS w Witowie

Przebudzenie

Mgr Hanna Zych - Piczura

wyróżnienie

11

Katarzyna Cudzich

III a

ZS w Poroninie

Zimowe Tatry

Mgr Maria Śliwińska

3

12

Dorota Galica

III a

ZS w Poroninie

Cuda boskie

Mgr Maria Śliwińska

wyróżnienie

13

Natalia Skupień

III a

ZS w Poroninie

***

Mgr Maria Śliwińska

2

16

Ewelina Rzadkosz

II b

ZS w Poroninie

Wiosenna Gosposia

Mgr Anita Żegleń

1

 

Gratulujemy! Zapraszamy za rok.

LAST_UPDATED2