logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
Śladami średniowiecznych mistrzów – Levoča PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Poniedziałek, 22. Luty 2010 22:39

Już w najbliższą sobotę (6 marca) uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w wycieczce do  Levočy. Jest ona organizowana przez partnerską szkołę ze Słowacji w ramach mikroprojektu komplementarnego "Poznávajme slovensko-poľské pohraničie". W programie wycieczki między innymi zwiedzanie  parafialnego kościoła  Św. Jakuba.

 

Należy on do najcenniejszych budowli sakralnych na Słowacji. Znajduje się w nim późnogotycki ołtarz główny Św. Jakuba o wysokości 18,6 m -  najwyższy  tego rodzaju ołtarz na świecie. Wykonany został w latach 1507 - 1517 z drewna lipowego w warsztacie Mistrza Pawła z Lewoczy , który do dnia dzisiejszego uważany jest za największego średniowiecznego artystę Słowacji . Bardzo cieszymy się na spotkanie z naszymi słowackimi przyjaciółmi.

Program wycieczki

POZVÁNKA

LAST_UPDATED2