logo

Reklama
Reklama

Certyfikaty

Reklama
Reklama
Reklama

Szkoły partnerskie

Reklama
Reklama
Reklama

Do wakacji zostało:
Home ARCHIWUM
„Tatry bez granic” PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisał Administrator   
Środa, 03. Luty 2010 00:31


Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie uzyskał dofinansowanie Mikroprojektu „Młodzi na szlakach pogranicza polsko – słowackiego” w wysokości 55 000 EUR  w ramach III osi priorytetowej Programu Współpracy Transgranicznej  Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013
W dniu 14.01.2010 r. w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie odbyła się uroczysta inauguracja projektu. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, m.in.  Proboszcz Parafii w Poroninie ks. Franciszek Juchas, Marzena Bąk wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Nowym Targu, Andrzej Skupień Wicestarosta Tatrzański, przedstawiciele Gminy Poronin na czele z Wójtem Bronisławem Stochem, Dyrektor Stanisław Czubernat  i pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, Dyrektor Peter Strážik i nauczyciele partnerskiej szkoły w Spisskim Hrhovie oraz przedstawiciele społeczności szkolnej Zespołu Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Symbolicznym i wzruszającym akcentem uroczystości była wymiana flag przez dyrektorów partnerskich szkół. Głównym celem projektu jest zainicjowanie i wzmocnienie współpracy między społecznościami dwóch partnerskich szkół z Polski i Słowacji poprzez poznanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza, znoszenie barier językowych i mentalnych, integrację społeczności  na pograniczu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska –Republika Słowacka 2007-2013. W ramach projektu realizowanego przez Zespół Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie będzie podjętych  szereg działań .m.in. kilkanaście wycieczek po pograniczu, warsztaty edukacyjne, wystawa fotograficzna, wydanie publikacji.
(KMR)

Galeria

LAST_UPDATED2